P0

Sveikata

Pristatys priklausomybių konsultacinių kabinetų veiklą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-21


Sausio 28-ąją, 13 val., Klaipėdos miesto savivaldybės salėje (Liepų g. 11) vyks seminaras „Priklausomybių konsultacinio kabineto metodikos ir patirties pristatymas Klaipėdos rajone ir Klaipėdoje“.

pxhere.com nuotr.

Klaipėdoje jau veikia Priklausomybių konsultacinis kabinetas, įkurtas įgyvendinant Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo remiamą projektą „Sveikatos stiprinimo paslaugos priklausomybių konsultaciniuose kabinetuose“. Tarp šešių naujų savivaldybių, kur steigiamas toks kabinetas, yra ir Klaipėdos rajonas.

Seminare dalyvaus ir gerąja pernai įgyvendinto projekto „Priklausomybių konsultanto modelio, veikiančio užsienio šalyse, diegimas 9 Lietuvos savivaldybėse“ patirtimi dalinsis Priklausomybės ligų specialistų asociacijos atstovai ir projekto administratoriai.

Priklausomybių konsultaciniai kabinetai Europoje veikia pagal daugelyje šalių išbandytą, mokslu paremtą metodiką. Artimiausia geografiškai Lietuvai tokia šalis – kaimyninė Lenkija, kurioje valstybinės su alkoholiu susijusių problemų sprendimo agentūros (PARPA) dėka jau daugiau nei 20 metų tokie kabinetai veikia kiekvienoje gminoje (seniūnijoje), iš viso – per 2 tūkst. punktų. Pirmasis toks kabinetas Lietuvoje Priklausomybių ligų specialistų asociacijos ir Kauno savivaldybės dėka įkurtas 2016 m. Kaune.

Priklausomybių konsultacinio kabineto pagrindinės funkcijos – motyvuoti tiek priklausomus nuo alkoholio, tiek jų šeimos narius kreiptis dėl psichoterapinio gydymo į tas vietas, kur taikomas specialus gydymas; motyvuoti vartojančius alkoholį rizikingai keisti žalingus gėrimo įpročius; teikti paramą sveikstantiems žmonėms, baigusiems gydymo nuo priklausomybių programą.

Atvykimui į konsultacinį kabinetą nereikia šeimos gydytojo ar kito siuntimo, dirbama tik mokslu pagrįstais metodais, laikomasi anonimiškumo ir konfidencialumo.


2019-01-21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt