P0

Verslas

Įrengs aikštelę šlakui ir baldams perdirbti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-23


Šalia Dumpių regioninio sąvartyno šį pavasarį prasidės statybos – maždaug 5 hektarų sklype Vakarų Lietuvos regiono savivaldybių  kontroliuojama UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) planuoja įrengti specialią aikštelę, skirtą sudegintų atliekų šlakui ir didžiosioms atliekoms apdoroti.

Planuojama, kad naujos aikštelės šalia Dumpių sąvartyno įrengimas kainuos apie 1,8 mln. eurų (su PVM).

„Sudeginus vieną toną komunalinių atliekų lieka apie 200 kilogramų šlako, kurį išsijojus, atskyrus metalus ir priemaišas, siekiama naudoti kaip statybinę medžiagą“, – pranešime spaudai cituojama Ramunė Šličienė, KRATC ekologinės infrastruktūros skyriaus viršininkė.

Kol kas sudegintų atliekų šlakas išvalomas ir sandėliuojamas ant Dumpių sąvartyno kaupo. Tačiau, pasak pašnekovės, tai tik laikinas sprendimas. Ateityje šlako tik daugės ir jam laikyti bei apdoroti reikės labiau pritaikytos teritorijos.

Kartu su šlako aikštele bus įrengiama ir didžiųjų atliekų perdirbimo vieta. Iš gyventojų surenkami nebenaudojami baldai, medinės durys, langų rėmai ir kitos didžiosios atliekos bus smulkinamos ir rūšiuojamos. Degioji frakcija bus išvežama sudeginti, o antrinės žaliavos – metalas, stiklas – atiduodamos perdirbti.

„Atliekų laidojimas sąvartyne yra ribojamas dėl ekologinių priežasčių ir kainuoja visiems mokesčių mokėtojams. Už kiekvieną toną valstybei reikia mokėti vadinamąjį „sąvartyno mokestį“. Kadangi kitąmet jis augs nuo 5 iki 27,51 euro už toną, mūsų valdoma bendrovė investuos į dar kruopštesnį atliekų rūšiavimą ir sieks, kad ateityje nė viena tona komunalinių atliekų nepatektų į sąvartyno kalną. Tai labai svarbu, jei norime, kad nedidėtų mokesčiai už atliekų tvarkymą Klaipėdos ir regiono gyventojams“, – aiškina Judita Simonavičiūtė, KRATC stebėtojų tarybos pirmininko pavaduotoja.

Būsimosios aikštelės įrengimui jau gautas statybos leidimas, šiuo metu vyksta statybos darbų rangovo parinkimo procedūros. Planuojama, kad aikštelės įrengimas kainuos apie 1,8 mln. eurų (su PVM). Visa suma investuojama iš KRATC sukauptų ir pasiskolintų lėšų.


2019-01-23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt