P0

Politika

Klaipėdoje lankėsi naujasis Kazachstano ambasadorius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-23


Trečiadienį Klaipėdoje lankėsi naujasis Kazachstano Respublikos ambasadoriaus Lietuvoje Viktoras Temirbajevas.

Miesto rotušėje su uostamiesčio meru Vytautu Grubliausku kalbėta apie galimybę stiprinti bendradarbiavimo ryšius verslo, ekonomikos, švietimo bei kultūros srityse.

“Akademinė sritis – viena iš galimų bendradarbiavimo sričių”, – sakė V> Grubliauskas. Klaipėdos savivaldybės nuotr.

„Smagu, kad pirmąjį vizitą Kazachstano ambasadorius pradeda nuo Klaipėdos. Tai parodo pagarbą Klaipėdai kaip miestui ir kaip uostui. Kita vertus, šis vizitas labai svarbus kalbant apie tolesnius bendradarbiavimo saitus tiek tarp Kazachstano ir Lietuvos kaip valstybių, tiek tarp atskirų miestų ar uostų“, – pranešime cituojamas V. Grubliauskas.

Anot mero, kalbant apie bendradarbiavimą tarp atskirų miestų, išskirta Klaipėda ir Aktau, aptarti klausimai dėl šių miestų ryšių plėtojimo bei galimo bendradarbiavimo sutarties pasirašymo ateityje.

„Akademinė sritis – viena iš galimų bendradarbiavimo sričių. Kalbame apie Kazachstano studentų pritraukimo galimybes į Klaipėdos universitetą, kitas aukštąsias mokyklas.  Dar viena sritis – verslas, ekonomika ir, be abejo, didelis dėmesys skirtas kultūrai. Tiek ambasadoriaus, tiek mano vertinimu, kultūra yra pats tvirčiausias tiltas kalbant apie bendradarbiavimą tarp valstybių ar miestų“, – teigė V. Grubliauskas.

V. Temirbajevas yra 7-asis Kazachstano ambasadorius Lietuvoje. Jo skiriamuosius raštus šalies Prezidentė priėmė 2018 m. spalio pabaigoje. Prieš atvykdamas į Lietuvą V. Temirbajevas dirbo ambasadose Pakistane ir Izraelyje, prieš paskyrimą ėjo ambasadoriaus pavaduotojo Maskvoje pareigas.


2019-01-23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt