P0

Politika, Svarbu

Aptrupėjo kandidatų sąrašai (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-01-24


Ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) dėl įstatymų pažeidimų iš tolimesnės rinkimų kovos išbraukė net 105 kandidatus, tarp kurių – ir 18 iš Klaipėdos regiono.

VRK ryte vykusiame posėdyje tikrino, ar visi kandidatai, dalyvaujantys šių metų kovo 3 d. vyksiančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose, laiku pateikė būtinus pareiškinius dokumentus bei nepažeidė gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo.

Paaiškėjo, jog tarp laiku (iki 2018 m. gruodžio 29 d.) nepateikusiųjų turto bei pajamų ir privačių interesų deklaracijų buvo vos vienas atstovas iš Klaipėdos regiono. Tai Klaipėdos rajone kandidatavęs partijos “Tvarka ir teisingumas” narys Povilas Vainius. Jis išbrauktas iš kandidatų sąrašų. Dėl šio pažeidimo iš sąrašų iš viso šalyje išbraukta 11 kandidatų.

Klaipėdos regione su Eligijumi Masiuliu iš viso VRK rinkimuose dalyvauti neleido 19 asmenų.

Tačiau kur kas daugiau asmenų galimybės dalyvauti tolimesnėje rinkimų kovoje neteko dėl to, kad kandidatai savo gyvenamąją vietą buvo deklaravę vienoje savivaldybėje, o kandidatūras iškėlė  – kitoje.

Visoje šalyje tokių asmenų priskaičiuota net 95, vienam iš jų leista kandidatuoti, o 94 iš sąrašų išbraukti.

Pasak pranešėjo Roko Stabingio, 50 iš jų nebuvo savivaldybių, kuriose kandidatuoja, gyventojai, 4 buvo deklaravę išvykimą gyventi į užsienį, o likusieji savo gyvenamąją vietą deklaravo vėliau, nei reikalauja įstatymas, t.y. jau po 2018 m. gruodžio 3 d. Jie irgi neteko galimybės kovoti dėl rinkėjų balsų.

Tarp šios kategorijos pažeidėjų buvo nemažai atstovų ir iš Klaipėdos regiono. Iš partijų bei rinkimų komitetų sąrašų Klaipėdoje ir Palangoje bei Klaipėdos, Kretingos ir Šilutės rajonuose išbraukta 17 tokių kandidatų, tarp jų:

 •  5, kandidatavę Klaipėdos mieste: Nerijus Stasiulis (Lietuvos centro partija), deklaravęs gyvenamąją vietą Kretingos rajone, Evaldas Kusas (Lietuvos žaliųjų partija), deklaravęs išvykimą į UK, Mantas Bytautas (konservatoriai), deklaravęs gyvenamąją vietą Biržų r., Audrius Knolis (komitetas “Mano Klaipėda”), deklaravęs gyvenamąją vietą Šilalės r., ir Arūnas Varnelis (komitetas “Rusakalbė Klaipėda”), deklaravęs gyvenamąją vietą Klaipėdos rajone;
 • 2, kandidatavę Klaipėdos rajone: Modestas Žukauskas, deklaravęs gyvenamąją vietą Šilalės rajone, ir Romanas Satkus, deklaravęs gyvenamą vietą Neringoje;
 • 2, kandidatavę Kretingos rajone: Paulius Kaltauskas ir Loreta Kaltauskienė, deklaravę gyvenantys Šilutės r.;
 • 5, kandidatavę Palangoje, t.y. Domantas Jakubonis, deklaravęs gyvenamąją vietą Kaune, Sonata Riepšienė, išvykusi į UK, Ivona Gurauskienė, deklaravusi gyvenamąją vietą Kretingos r., Kristina Jonuševičienė, taip pat deklaravusi, jog gyvena Kretingos r. ir Rūta Andriušytė – Gaudėšienė, deklaravusi gyvenanti  Kaune.;
 • 3, kandidatavę Šilutės rajone: Artūras Rau, deklaravęs išvykimą į Vokietiją, Aloyzas Jakimavičius, deklaravęs gyvenamąją vietą Klaipėdoje, ir Inesa Bružaitė, deklaravusi gyvenanti Kretingos r.

Priminsime, jog dalyvauti rinkimuose į Klaipėdos merus jau anksčiau nebuvo leista Eligijui Masiuliui, kuris nesurinko būtinų parašų skaičiaus.


  2019-01-24

  Vienas komentaras apie “Aptrupėjo kandidatų sąrašai”

  1. AvatarGerhard (IP: 193.219.76.244)

   Eina publika dirbti Klaipedai ir nezino kur gyvena:)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt