P0

Kultūra

„Paryžiaus katedra“ sugrįžta

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-24


Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro scenoje atgimstantis kompozitoriaus Zigmaro Liepinio miuziklas „Paryžiaus katedra“ jau sausio 26 d., šeštadienį, Žvejų rūmuose primins, kad svarbiausia gyvenime yra meilė.

Klaipėdietis Edmundas Kučinskas nuo paauglystės svajojo ne tik dainuoti, bet ir vaidinti. Ir suvaidinti būtent Kvazimodą – pagrindinį Victoro Hugo romano „Paryžiaus katedra“ veikėją.

Populiaraus dainininko svajonę išpildė Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, nuo 2005 m. į savo repertuarą įtraukęs žymaus latvių kompozitoriaus, dabartinio Latvijos nacionalinės operos ir baleto vadovo Z. Liepinio miuziklą „Paryžiaus katedra“.

Gretindamas Kvazimodo likimą su savuoju, garsus dainininkas teigia, kad nėra draudimo poliso nuo meilės, o santykiuose su priešingos lyties atstovėmis vyrams nutinka visko. Tad neverta stebėtis, kad ir Kvazimodo gyvenime viena iš jų – gražuolė čigonaitė Esmeralda, kurią scenoje įkūnija Rita Petrauskaitė, sukelia tikrą sąmyšį. „Paryžiaus katedroje“ meilę šiai įspūdingo stoto šešiolikmetei pajunta iškart keturi vyrai. Visi jie – stiprios asmenybės, tačiau kiekvieno vertybės, požiūris į meilę ir jos siekimo būdus yra skirtingas.

„Dabar, praėjus 14 metų, džiaugiuosi, jog teko dainuoti daug gražių „Paryžiaus katedros“ spektaklių (juose keitėmės su kitu Kvazimodo partijos atlikėju Deividu Norvilu). Kvazimodo vaidmuo nėra didelis – gal tik penki pasirodymai scenoje. Užtat jo arijos – efektingos. Nebandau jų atlikti tradiciniu operiniu balsu, dainuodamas prisilaikau lengvo pop rock stiliaus. O pagrindinį dėmesį scenoje skiriu jausmui. Geriau tegu tobulai nesuskambės kuri nors nata, tačiau neleisiu žiūrovui suabejoti Kvazimodo meile“, – pranešime cituojamas E. Kučinskas.

„Paryžiaus katedros“ jausmų dramą scenoje įkūnys geriausi Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai bei kviestiniai dainininkai. Be E. Kučinsko (Kvazimodo) ir R. Petrauskaitės (Esmeraldos), klausysimės romantiškojo Artūro Kozlovskio (Frolo), nuoširdžiosios Loretos Ramelienės (Giudulės),  visada puikiai atpažįstamo Mindaugo Rojaus (Febo) ir kol kas kylančios teatro žvaigždės Modesto Narmonto (Grenguaro). Gros Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras, vadovaujamas vyriausiojo dirigento Tomo Ambrozaičio.


  2019-01-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt