Atidaryta didžiausia Baltijos šalyse bendradarbystės erdvė (4)

Fotoreportažai, Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-01-25

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Penktadienį Klaipėdoje duris atvėrė didžiausia Baltijos šalyse bendradarbystės (angl. coworking) erdvė su integruota gyvenamąja vieta (angl. coliving). Teigiama, kad „Light House“ pasivadintas projektas po vienu stogu talpins startuolius, augantį ir jau pažengusį verslą, mokslo tyrimų centrus.

„Kad Lietuvoje kurtųsi daugiau gerai apmokamų darbo vietų, negalima visos šalies inovacijų ekosistemos statyti tik ant Vilniaus ir Kauno. Klaipėda miesto gyvavimui kol kas išnaudoja tik jūrų uostą, nors turi potencialo tapti sparčiai augančiu miestu. Dėl to bendradarbystės erdvė, kurios pamatas inovacijos, yra svarbus veiksnys planuojant miesto ateitį. Be to, „Light House“ įsikūręs „Spiečius“ nemokamai suteiks ir darbo vietą, ir konsultacijas pradedantiesiems verslininkams, kad pradžia būtų kuo sklandesnė“, – pranešime spaudai cituojamas ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Naujoje bendradarbystės erdvėje jau įsikūrė startuoliams skirta nemokama „Versli Lietuva“ verslo vystymosi erdvė „Spiečius“, Baltijos skaitmeninių inovacijų centras, Karinių jūrinių inovatyvių technologijų centras.

„Labai sveikinu privataus verslo iniciatyvas, padedančias startuolių ir inovatyvaus jauno verslo plėtrai Lietuvoje. Pagaliau dar pernai rudenį Klaipėdoje pradėjęs burtis ir veikti „Spiečius“ turi savo nuolatinius namus. Tikiu, kad „Light House“ koncepcija duos naują impulsą verslo, mokslo bei valstybės institucijų bendradarbiavimui vystant kuo įvairiausius inovatyvius projektus. Kas žino, galbūt Klaipėdoje užaugs pirmasis Lietuvos „vienaragis“, – atidarymo renginio metu kalbėjo VšĮ „Versli Lietuva“ generalinė direktorė Daina Kleponė.

Anot Šarūno Butkaus, VšĮ Baltijos technologijų parkas vadovo ir vienintelio įstaigos steigėjo, „Light House“ idėja gimė keliaujant po pasaulio didmiesčius – Berlyną, Londoną, Niujorką. Norėjosi į vieną bendruomenę suburti verslininkus, mokslininkus, skaitmeninių technologijų specialistus bei investuotojus, kad dirbdami po vienu stogu jie turėtų galimybę kurti inovatyvius sprendimus.

„Visą parą veikiančios bendradarbystės erdvės sparčiai populiarėja pasaulyje, nes tai įgalina žmones ne tik sutaupyti, bet ir burtis į vertybiškai ar profesiškai artimas bendruomenes, kurios atveria dar didesnes sinergijų ir bendradarbiavimo galimybes. Tokios erdvės traukia tiek startuolius, dėl dalijimosi ekonomikos teikiamų naudų, tiek ir didžiausias korporacijas, dėl noro būti tarp jaunų talentų ir idėjų“, – teigė Šarūnas Butkus.

„Light House“ – pirmoji bendradarbystės erdvė Lietuvoje, siūlanti ir dirbti, ir gyventi vienoje vietoje. Bendradarbystės erdvėje įrengta 200 darbo vietų, pritaikytų dirbti tiek individualiai, tiek komandomis. Be darbo vietų, įkurtos ir coliving‘o erdvės – loftai, miego kapsulės. Čia iš viso gali likti ilsėtis naktį 30 žmonių. Be to, veikia sporto salė, restoranas, yra salės renginiams, daugiafunkcinės darbo erdvės, meditacijos kambariai, paslaugas teikia psichologas. Kartu su Lietuvos startuoliu „Pingin“ įdiegta skaitmeninė pastato valdymo sistema.

„Pasaulyje sparčiai didėja darbuotojų mobilumas, auga nuotolinio darbo praktika, o daugybė profesijų tampa nebepririštos prie vietos. Gyventojai vis labiau vertina ekologiją, sveiką gyvenimo bei darbo balansą, nori gyventi darniai, turiningai leisti laiką. Klaipėda yra puiki vieta suderinti darbo, kūrybos ir poilsio galimybes, nes šalia turime nuostabų pajūrio ruožą. Štai kodėl „Light House“ – ideali vieta jauniems, veikliems ir kūrybingiems žmonėms“, – kalbėjo „Light House“ vadovas Šarūnas Butkus.

„Light House“ – tai Klaipėdoje vystomo technologijų parko „Baltic Tech Park“ dalis. Buvusio faneros fabriko sklypo (Liepų g.) teritorija, kurioje kuriasi „Baltic Tech Park“ miestelis, bus vystoma keturiais etapais. Šiandien užbaigtas pirmasis etapas ir atidaryta 6100 kv. m. ploto erdvė. Likusius tris etapus planuojama įgyvendinti per trejus metus, iki 2021-ųjų pabaigos.

Planuojama įrengti patalpų įvairioms laboratorijoms, prototipų kūrimui, bandomajai gamybai, o taip pat – dar daugiau naujų erdvių darbui.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery interval=”5″ images=”67154,67152,67155,67156,67157,67158,67159,67160″ img_size=”gallery”][/vc_column][/vc_row]

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai (4):

Atsakymai į “Atidaryta didžiausia Baltijos šalyse bendradarbystės erdvė”: 4

 1. Ne pižonams parašė:

  Jūs bambukai paimkit ir sukurkit savo ką nors ir pavadinkit kaip norit.

 2. Pritariu parašė:

  Lietuviškas pavadinimas pižonams per prastas. Atsirandant vis naujam angliškai stebuklingam pavadinimui, vis pagalvoju, o ką valstybinės kalbos tvarkytoja beveikia? Apkurto, apako ir nemato problemos ar kaip?

 3. Eglė parašė:

  Labai sveikintinas inovatyvus verslas Klaipėdoje. Kodėl tik viskas Vilniuje. Auginkim savo miestą. Labai jį myliu, tik pastaruoju metu labai jau jis apsileidęs. Sveikinimai.

 4. Pižonai parašė:

  Lietuvių kalba niekinama toliau šių „startuolių” dėka. Nežavi ir nedomina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

„Lighthouse Hub” gimtadienyje - mokslas, diskusijos bei inovacijų menas

„Lighthouse Hub”, kuriame per pirmuosius tris vystymosi etapus įsikūrė bendradarbystės erdvė, aukštoji mokykla bei Skaitmeninių inovacijų centras, gegužės 31 dieną, ...
2024-05-28
Skaityti daugiau

Politinė reklama

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius: „Šimto kilometrų jūros pakrantė – ne tik vasaros malonumai bei nauda, bet ir – pareiga“

„Žuvies dienų“ metu Klaipėdoje apsilankęs ir su miesto gyventojais bei verslo atstovais susitikęs Virginijus Sinkevičius neslėpė – su Klaipėda ir ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

ELTA

V. Sinkevičius: Baltijos jūros tarša milžiniška

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sako, kad šiuo metu Baltijos jūra yra itin užteršta ir dėl šios priežasties Lietuva, kartu su kitomis ...
2024-05-17
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This