P0

Konsultacijos

Smulkiesiems verslininkams pristatys virtualų buhalterį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-28


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (KAVMI) sausio 29-31 dienomis kviečia gyventojus, kurie vykdo individualią veiklą pagal pažymą ar įsigiję verslo liudijimą, į atvirų durų dienas. Jų metu mokesčių specialistai norintiems patars, kaip naudotis nauja nemokama VMI e. paslauga — virtualiu buhalteriu i.APS.

Atvirų durų dienos Klaipėdoje vyks inspekcijos Gyventojų aptarnavimo centre (Taikos pr. 28, „Vėtrungės“ pastatas, I a. seminarų salė).

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Verslininkams padėsime žengti pirmuosius žingsnius naudojantis virtualiu buhalteriu i. APS. Patarsime, kaip prisijungti prie programos, kaip suvesti pajamas ir išlaidas, supažindinsime su papildomomis programos galimybėmis. Kad atvykusieji konsultuotis galėtų programą išbandyti VMI sistemoje, prašome gyventojų turėti prisijungimo prie e. bankininkystės ar VMI išduotas kliento identifikavimo priemones“, — pranešime spaudai cituojama Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė.

Virtualiu buhalteriu i.APS gali naudotis visi individualią veiklą vykdantys gyventojai, kurie veda supaprastintą apskaitą. Skaičiuojama, kad Klaipėdos m. savivaldybėje yra apie 13,5 tūkst. individualią veiklą pagal pažymą ar su verslo liudijimu vykdančių gyventojų.

„Pajamų ir išlaidų žurnalą pildant internete nebereikės popierinio žurnalo, nebeteks rūpintis apskaitos dokumentais, nerimauti, jog „popieriai“ laikui bėgant pasimes. Be to, i.APS tvarkomų duomenų pagrindu bei įvertinus iš kitų šaltinių gautą informaciją, bus apskaičiuotos gyventojo veiklos pajamos bei išlaidos, šie duomenys bus įkelti į preliminarią deklaraciją 2020 metais. Netrukus programoje galima bus matyti ir apskaičiuotas mokėtinas GPM, PVM bei „Sodros“ administruojamų mokesčių sumas, tad  nebereikės ieškoti įrankio mokesčiams skaičiuoti. Juos bus galima ir patogiai sumokėti, nes mokėjimo nurodymas bus suformuotas automatiškai, naudotojui reikės tik pasirinkti savo banką“, — teigia L. Mačernienė.

Apskaitą vesti virtualiu buhalteriu i.APS VMI sistemoje galima prisijungus prie VMI informacinės sistemos i.MAS per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis. Pradėti galima bet kurį metų mėnesį, tereikės programoje suvesti pajamų ir išlaidų sumas už mėnesius, kai apskaita dar buvo vedama ne i.APS.

Susipažinti su i.APS savarankiškai galima ir išbandant demonstracinę versiją, kuri pasiekiama per e. bankininkystę. Prisijungus prie e. banko reikia pasirinkti VMI e. paslaugą —„i.APS DEMO“. Susipažinti su šia programos versija gali ne tik šiuo metu individualią veiklą vykdantys gyventojai, bet ir planuojantys savarankiškai dirbti ateityje.


  2019-01-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt