P0

Politika

Antrąjį Alinos Velykienės “teismą” pradėjo tyliai

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-01-31


Pakartotinį Vyriausiosios  tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nurodymą tinkamai ištirti skundą dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Alinos Velykienės elgesio ketvirtadienį Klaipėdos miesto taryba pasistengė išspręsti tyliai ir greitai.

Alina Velykienė. Martyno Vainoriaus nuotr.

“Atvira Klaipėda” jau rašė, kad VTEK konstatavo, jog ankstesnioji komisija padarė neteisėtas išvadas, kurias Taryba vėliau palaimino.

„Kaip matyti iš pateiktų dokumentų, A. Velykienė buvo įspėta tik apie dalį Komisijos tirtų aplinkybių, o pačioje Išvadoje neapibrėžtai nurodoma, kad Komisija vertina ir „kitų A. Velykienės veiksmų atitiktį Įstatymo reikalavimams“. Taigi, šiuo atveju nebuvo detalizuota, nei kokie kiti veiksmai, nei pagal kuriuos įstatymo straipsnius jie vertinami. Tokia situacija pagal administracinių teismų formuojamą praktiką yra negalima, todėl atitinkamas sprendimas (išvada ar pan.), net jeigu jis būtų motyvuotas bei teisiškai pagrįstas, galėtų būti panaikintas vien dėl procedūrinių pažeidimų“, – rašoma VTEK rašte, kuriuo pavedama miesto Tarybai per mėnesį atlikti naują tyrimą.

Miesto Tarybos ir mero sekretoriato vadovui Modestui Vitkui pristačius klausimo esmę nė vienas iš posėdyje dalyvavusių politikų neturėjo nė vieno klausimo, taip pat niekas nepanoro pasisakyti.

Frakcijos į naująją komisiją delegavo Juditą Simonavičiūtę, Liliją Petraitienę, Arvydą Cesiulį, Vygantą Vareikį, Saulių Liekį, Algirdą Grublį, Tatjaną Fedotovą, Niną Puteikienę ir Rimantą Didžioką.

Po trumpos pertraukos, per kurią komisijos nariai rinko pirmininką, posėdžiui pirmininkavusi vicemerė J. Simonavičiūtė informavo, kad buvo pasiūlytos dvi kandidatūros – A. Grublio ir N. Puteikienės. Balsuojant vieno balso persvara pirmininku buvo išrinktas A. Grublys.

Komisijos sudėtį, kuri darbui turės mažiau nei mėnesį, Taryba patvirtino beveik vienbalsiai – balsuojant susilaikė tik N. Puteikienė.

A. Velykienė posėdyje nedalyvavo, nes susirgo.

“Norisi palinkėti Tarybai iš esmės spręsti miesto problemas, o ne žaisti politinius rinkiminius tyrimus, kuomet nesiklausoma jokių teisinių argumentų. Tegul Taryba aiškiai suformuluoja ir patvirtina kaltinimus, kuriais aš, eidama Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas, supainiojau interesus ir pažeidžiau kažkokius įstatymus, kurių net nesugebėjo įvardinti”, – išvakarėse “Atvirai Klaipėdai” sakė ji.


  2019-01-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt