P0

Kultūra

Lietuvių liaudies instrumentai “Garsų mozaikoje”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-31


Klaipėdoje gyveno, dirbo ir kūrė daug žymių mūsų šalies muzikų, kurie susiję su Stasio Šimkaus konservatorija – seniausia mokymo institucija mieste, rašančia jau 96 savo istorijos puslapį.

Viena iš tokių praeities asmenybių – obojininkas, birbynininkas, pedagogas Kazimieras Biliūnas. Jo iniciatyva konservatorijoje buvo įkurtas liaudies instrumentų skyrius, kurį baigė daug talentingų mokinių.

Koncertas vyks vasario 1 dieną, penktadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje.

K. Biliūno 100-mečiui skiriama Klaipėdos kamerinio orkestro programa „Garsų mozaika“. Koncertas vyks vasario 1 dieną, penktadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje.

K. Biliūnas gimė 1919 m. vasario 16 dieną, minint pirmąjį nepriklausomos Lietuvos gimtadienį. Obojaus specialybę jis studijavo Kauno konservatorijoje. Ją baigęs 1948 metais atvyko į Klaipėdą. K. Biliūno pedagoginė veikla Klaipėdos konservatorijoje truko net 31 metus, tačiau tuo talentingas atlikėjas neapsiribojo. Jis dirbo obojininku Klaipėdos liaudies operos teatre, kuris vėliau buvo reorganizuotas į Muzikinį teatrą, dalyvaudavo įvairiuose koncertuose.

Koncerte „Garsų mozaika“ kaip solistai pasirodys Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos absolventai: dabartinis konservatorijos pedagogas V. Zelenis, jo mokinys Vytautas Kiminius (birbynės) ir Aistė Bružaitė (kanklės).

Kartu su Mindaugo Bačkaus vadovaujamu Klaipėdos kameriniu orkestru mušamaisiais gros Ingrida Spalinskaitė-Kurienė, konservatorijoje taip pat baigusi kanklių specialybę. Programai diriguos Tomas Ambrozaitis, o vakarą ves muzikologė Laima Sugintienė, abu jie – taip pat „šimkiukai“.

Klausytojus turėtų sudominti Giedriaus Svilainio ciklas birbynei solo „Būro metai“ pagal Kristijoną Donelaitį, kurį atliks birbynininko ir dirigento diplomus turintis V. Kiminius. Jo bendravardis kolega V. Zelenis pagros populiariąją Balio Dvariono elegiją „Prie ežerėlio“ birbynei ir styginiams bei Vytauto Montvilos tris „Pastorales“, turinčias gražius klaipėdietiškus pavadinimus: „Pušys“, „Kopos“ ir „Jūra“.

Kultūros straipsnių vidus

Koncerto programą papuoš pripažinto obojininko ir pedagogo, LMTA pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros vedėjo, vertingų muzikinių reiškinių iniciatoriaus Roberto Beinario dalyvavimas. Jo interpretacijoje suskambės Frederiko Bonzono „Pastoralinė scena Ardeno kalnuose“.

Birbynės ir anglų rago duetas kartu su styginiais interpretuos Antonio Vivaldi Koncerto dviems obojams muziką. “Garsų mozaikoje” žadama ir daugiau netikėtumų.


  2019-01-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt