P0

Švietimas

Olandijoje stiprins ryšius tarp universitetų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-31


Klaipėdos universitetas (KU) praneša, jog sausio 31 – vasario 2 dienomis universiteto vadovybė kartu su KU Tarybos pirmininku, miesto meru Vytautu Grubliausku lankysis Olandijoje Groningeno mieste.

Delegacija susitiks su vieno didžiausių Olandijoje  Groningeno Hanze universiteto ir miesto lyderiais bei Lietuvos konsule Šiaurės Nyderlanduose.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Vizito tikslas – aptarti kompleksišką universitetų ir miestų strateginį bendradarbiavimą, kuris grindžiamas inovacijų ekosistemos vystymu“, – pranešime spaudai cituojamas laikinasis KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

2018 m. birželio 15 d. buvo pasirašyta  sutartis tarp Klaipėdos universiteto, Groningeno Hanze universiteto ir Eindhoveno technologijų universiteto dėl įvairiapusiško bendradarbiavimo.

Partnerystės ištakos susietos su alternatyvios energetikos sritimi. Groningeno Hanze universiteto padalinys Energy Transition Centre turi stiprų tarptautinį pripažinimą atliekamais eksperimentinės plėtros tyrimais, prototipų vystymu suskystintų gamtinių dujų (SGD) srityje bei taikant biodujų gamybos ir jų konversijos, vandenilio technologijas.

Teigiama, jog šiuo metu yra intensyviai plečiamos bendradarbiavimo tarp Klaipėdos ir Groningeno Hanze universitetų sritys, apimant ne tik alternatyvią energetiką, bet ir verslumą, antreprenerystę, talentų ugdymą, sveikatos stiprinimo bei kitas sritis.

INFORMACIJA

Groningenas, dar vadinamas city of talent (talentų miestu) – saugiausias miestas Olandijoje. Čia kas penktas gyventojas – studentas, o pusė gyvenančiųjų – jaunesni nei 35 metų amžiaus. Sakoma, jog Groningene yra laimingiausi studentai. Čia turtingas kultūrinis gyvenimas, puikios sporto galimybės. 2017 m. šis miestas buvo išrinktas geriausiu miestu studentams Nyderlanduose.


  2019-01-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt