P0

Kultūra

Rodys šiuolaikinę „Žizel” interpretaciją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-01


Vasario 8-osios vakarą Žvejų rūmuose žiūrovų lauks „Žizel” – choreografų Donato Bakėjaus ir Manto Černecko spektaklis, vadinamas Lietuvos šokio scenos išsišokėliu.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pristatoma „Žizel“ – drąsi šiuolaikinė Adolphe Adam baleto interpretacija.

“Klasikinis A. Adamo „Žizel“ pirmą kartą buvo parodytas 1841 m. Paryžiuje. Tai vienas gražiausių romantinių baletų, lig šiol dažnai matomas teatrų repertuaruose, o plevenančios baltasparnės Žizel vaidmuo laikomas deimantu, puošiančiu kiekvienos primabalerinos kūrybinę biografiją”, – rašoma teatro pranešime.

Klaipėdoje Žizel įkūnys choreografė Aušra Krasauskaitė.

„Šiame pastatyme viskas pateikta asmeniškai, jautriai, intymiai. Po vienos repeticijos net pravirkau, taip giliai tai palietė mane pačią“, – pranešime cituojama balerina.

Šioje kūrinio versijoje baleto librete minimas kaimelis prie Reino upės paverčiamas pramoniniu didmiesčio rajonu, feodalai – fabrikantais, o valstiečiai – darbininkais. Albertas čia taipogi – nebe grafas, o fabriko savininko sūnus, įsimylintis eilinę darbininkę Žizel. Visgi aplinka į skirtingiems socialiniams sluoksniams atstovaujančių jaunuolių draugystę žvelgia nepalankiai, ir romantiškai prasidėjusią meilės istoriją galiausiai sutepa prievarta, mirtis ir beprotybė.

Kultūros straipsnių vidus

Be pagrindinio vaidmens atlikėjos A. Krasauskaitės, spektaklyje šoks Mantas Černeckas (Albertas), Beata Molytė-Kulikauskienė (Berta), Taurūnas Baužas (Hilarijonas), Milda Meškytė (Batilda), Gytis Šimelionis (Psichiatrinės ligoninės slaugytojas).

„Sakoma, kad visi geri pasakojimai būna apie gyvenimą, mirtį, meilę ir išdavystę. „Industrinė“ klaipėdietiškos Žizel istorija laikosi tų pačių orientyrų, bet suteikia progą į klasikinį pasakojimą pažvelgti naujai”, – rašoma pranešime.


2019-02-01

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt