P0

Kultūra

Senjorai kviečiami į šokio ir muzikos projektą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-01


Uostamiesčio gyventojų laukia ypatingas reginys Senajame turguje, kurį Tarptautiniam Klaipėdos violončelės festivaliui ruošia Šeiko šokio teatras, 40 senjorų ir 10 violončelininkų.

Nuo vasario senjorai kiekvieną penktadienį, 12.30 val. kviečiami rinktis į nemokamus judesio ir šokio užsiėmimus, kuriuose vadovaujami choreografės, judesio terapijos praktikės Dovilės Binkauskaitės, kurs šokio  ir judesio „kalbą“ ir dramaturgiją būsimam spektakliui. Netradicinėse turgaus erdvėse, gyvai grojant violončelėms, spektaklis pasakos istorijas, išgyvenimus, kviesdamas senatvę pastebėti, tyrinėti ir atrasti  jos grožį.

Organizatorių nuotr.

Projekto organizatoriai tikina, jog populiariojoje kultūroje, kur žmogaus vertė dažnai matuojama jo išvaizda ir jaunyste, senas kūnas tarsi praranda vertę ir išstumiamas į visuomenės paraštes.

„Stereotipų, baimių apie senatvę yra daug ir jie užgožia nuostabius dalykus, kuriuos ji talpina. Šokis ir muzika – galingos priemonės tam parodyti. Senas kūnas scenoje kuria išskirtinį judėjimą, galingą koncentraciją ir energetiką, kurią ir norime atskleisti šiame spektaklyje“, – pranešime cituojama idėjos autorė, choreografė Agnija Šeiko.

Judesio užsiėmimų metu, vadovaujami choreografės, judesio terapijos praktikės Dovilės Binkauskaitės, dalyviai atliks kūrybines judesio užduotis, improvizuos ir taip ruošis finaliniam pasirodymui gegužės mėnesį. Kiekviena judėjimo užduotis – tai kvietimas judėti, įsiklausant į savo kūną, galimybes, atkreipiant dėmesį į skirtingas kūno dalis. Paskutiniame etape prie repeticijų prisijungs muzikantai.

Registracija į užsiėmimus ir informacija: +370 672 29267, padidapifish@gmail.com

INFORMACIJA

Kultūros straipsnių vidus

VšĮ Šeiko šokio teatras (senasis pavadinimas „PADI DAPI Fish“) nuo 2014 metų organizuoja veiklą, buriančią miesto bendruomenę: kūrybiniai – edukaciniai užsiėmimai žmonėms su negalia, kūrybinės šokio dirbtuvės vaikams, moksleiviams, šeimoms, spektakliai – ekskursijos „Keliaujančios bažnyčios. Klaipėda tranzit Memel“, „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje“, kuriuose su profesionalais šoka ir šokio mėgėjai bei teatro šokio studijos mokiniai.

Vasarį startuos dar viena nauja iniciatyva – žmonių su negalia teatro trupė, prie kurio galės prisijungti suaugę žmonės su įvairiomis negaliomis. Trupės lankymas bus nemokamas.

 


  2019-02-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt