P0

Kultūra

„Prisiminimai“ su fortepijoniniu duetu „Baltas garsas“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-05


Su klaipėdiečiais muzikos garsais bendraus Vokietijoje gyvenantys lietuviai – fortepijoninis duetas „Baltas garsas“. Jį sudaro Giedre Žalytė-Lutz ir Rimvydas Kisevičius – daug pasiekę savo srities profesionalai.

Koncertinė programa „Prisiminimai“ – tai padėka savo gimtajam kraštui ir jo žmonėms. Stilinga muzikos fortepijoniniam duetui rinktinė Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė skambės vasario 6-ąją, trečiadienį, 18.30 val.

G. Žalytės-Lutz ir R. Kisevičiaus duetas gyvuoja jau 18 metų. Muzikuoti kartu pianistai pradėjo susikirtus keliams Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Vilniuje, vėliau kaip fortepijoninis duetas jie patirties sėmėsi Menų universitete Berlyne. Sukaupta daug svarbių laimėjimų: I premija ir diplomas už geriausią privalomo kūrinio interpretaciją Tarptautiniame fortepijoninių ansamblių konkurse Kaune, pirmoji vieta konkurse Ciudad de San Sebastian (Ispanija), laureatų vardas konkurse „Muzika be sienų“ Druskininkuose.

Pianistai yra nuolat kviečiami dalyvauti įvairiuose muzikiniuose projektuose. Jie koncertavo Philharmonie Kammermusiksaal, Konzerthaus, Französische Friedrichstadtkirche Berlyne, Nikolaisaal Potsdame, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoj ir kt. Šiuo metu abu pianistai gyvena ir dirba Berlyne.

Giedrė baigė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, laimėjo „Erasmus“ mainų programos stipendiją ir išvyko studijuoti į Berlyno menų universitetą. Respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė profesinius įgūdžius bei žinias gilino daugelyje meistriškumo kursų, seminarų, tarptautinių festivalių Lietuvoje ir kitose Europos šalyse. Pianistė yra koncertavusi su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Klaipėdos, Liepojos, Panevėžio kameriniais orkestrais. Šalia koncertinės veiklos ji dėsto savo privačioje fortepijono studijoje.

Rimvydas Kisevičius muzikinį kelią pradėjo Šiauliuose, kur baigė konservatoriją, vėliau mokslus tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Paraleliai tiek Vilniuje, tiek Menų universitete Berlyne muzikas studijavo ir kompoziciją. Studijų laikotarpiu Rimvydas tobulinosi įvairiuose fortepijono ir kompozicijos meistriškumo kursuose, koncertavo su Lietuvos kameriniu ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais, dalyvavo festivaliuose „Atžalynas“, „Jaunimo muzikos dienos“, „Gaida“ ir kituose. Nuo 2007 m. R. Kisevičius vadovauja savo įkurtai privačiai muzikos mokyklai Berlyne, kurioje ir pats dirba mokytoju.

Kultūros straipsnių vidus

Fortepijoninės muzikos vakaro kompozitoriai – žymios muzikos pasaulio pavardės, ryškiai prisidėjusios prie spalvingos XX amžiaus muzikos istorijos. Samuelis Barberis, Philipas Glassas, Astoras Piazzolla ir George‘as Gershwinas – koncertų salėse dažnai sutinkamos pavardės, garantuojančios ypatingas muzikines patirtis.

Pasak programos aprašymo, „Prisiminimuose“ – sukaupta atlikėjų patirtis, žodžiais neišreiškiami išgyvenimai, mintys ir jausmai. Visi tos patirties prisodrinti garsai vienaip ar kitaip paliečia klausytoją – galbūt kaip švelnus glustelėjimas, o kartais – kaip žiežirba ar žaibas, akimirksniu nušviečiantis mūsų esybę, giliai sielos gelmėse glūdinčius praeities ir dabarties klodus bei priverčiantis susimąstyti apie tai, kas svarbu, o į ką galima pažvelgti tik kaip į momentinę dekoraciją. Vieną akimirką keičia kita. Pajuntame, kiek daug vis dėlto patyrėme. Ir kartu laukiame kitos, staiga ryškiai suliepsnosiančios ir apšviesiančios žiežirbos.“


  2019-02-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt