P0

Regionas

Klaipėdoje rajone vyks melioracijos sistemų ir polderių tvarkymo darbai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-06


Klaipėdos rajono savivaldybė praneša, kad šiems metams jai yra skirta 245 tūkst. eurų tikslinių valstybės dotacijų melioracijos darbams ir dar 212 tūkst. eurų polderių priežiūrai.

“Už šias lėšas bus šalinami valstybei priklausančių melioracijos įrenginių avariniai gedimai, prižiūrimi ir remontuojami melioracijos grioviai, toliau vykdoma polderių priežiūra, numatomi pylimų šienavimo ir griovių priežiūros ir remonto darbai“, – pranešime spaudai cituojama rajono vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Pernai taip pat gautas finansavimas Purmalių ir Glaudėnų kaimuose esančių pylimų rekonstravimui. Šiems darbams iš Europos Sąjungos solidarumo fondo skirta 622 tūkst. eurų. Jau atlikti viešieji pirkimai projektavimo paslaugoms. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak jos, šiemet taip pat planuojame įgyvendinti keletą projektų, kuriems finansavimas gautas 2018 m. Daugiau nei 1 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų 2018 m. skirta potvynių rizikos mažinimo priemonių įgyvendinimui Svencelės polderyje. Projekto metu bus rekonstruoti ir naujai įrengti apsauginiai pylimai Drevernos ir Svencelės kaimuose. Savivaldybė prie šio projekto prisidės 83,5 tūkst. eurų. Šią savaitę turėtų būti pasirašyta projektavimo, projekto vykdymo priežiūros paslaugų ir rangos darbų sutartis. Šiuo metu atliekamas poveikio aplinkai vertinimas.

Pernai taip pat gautas finansavimas Purmalių ir Glaudėnų kaimuose esančių pylimų rekonstravimui. Šiems darbams iš Europos Sąjungos solidarumo fondo skirta 622 tūkst. eurų. Jau atlikti viešieji pirkimai projektavimo paslaugoms.

„Šiuo metu jau esame pateikę investicinį projektą, kuriuo numatoma rekonstruoti Jokšų siurblinę ir Dituvos polderyje esančius griovius, pralaidas. Tikimės, kad šiems darbams pavyks gauti 460 tūkstančių eurų valstybės biudžeto lėšų”, – teigė vicemerė.

Anot jos, šiemet bus tęsiami pernai pradėti darbai, vykdomi pagal partnerystės sutartį tarp Savivaldybės ir Brukšvų polderio melioracijos sistemos naudotojų asociacijos. Vykdomi melioracijos tinklų rekonstravimo darbai Brukšvų polderyje Drevernos ir Svencelės kaimuose. Tai kainuos apie 963 tūkst. eurų, iš kurių 90 tūkst. eurų – Savivaldybės biudžeto, 273 tūkst. eurų – Brukšvų polderio melioracijos sistemos naudotojų asociacijos lėšos, o likę 600 tūkst. eurų – Europos Sąjungos parama.


2019-02-06

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt