P0

Sportas

Klaipėdos “Nikės” merginos – ketvirtos Europoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-07


Kroso bėgikai jau 56-ąjį kartą kovojo dėl Europos klubų čempionų taurės. O Lietuvos istorijoje aštuntą kartą šiose varžybose dalyvavo Klaipėdos „Nikė“ komanda, komandinėje įskaitoje 4,3 km kroso trasoje užėmusi ketvirtą vietą.

„Noriu pasidžiaugti tokiu jaunimo pasiekimu, nes aštunti metai iš eilės mes patenkame tarp geriausių bei labiausiai pripažintų Europos klubų. Išvykstant į varžybas komandos tikslas buvo patekti tarp šešių geriausių Europos komandų, nes iki tol aukščiausia pasiekta vieta buvo penkta. Drąsiai galiu teigti, jog jaunimo išvykimas į tokio lygio varžybas ir sukaupta patirtis yra jau laimėjimas, suteikiama galimybė tobulėti ir plėsti pasaulėžiūrą, be to garsinami Lietuvos ir Klaipėdos miesto vardai“, – sako Klaipėdos lengvosios atletikos klubo treneris Mindaugas Krakys.

Europos taurės varžybose paskutiniuosius penkis metus dominuoja Turkijos klubai. Antrus metus paeiliui Europos taurę laimėjo Stambulo Fenerbakče (23 tšk.) Ant prizininkų pakylos Prancūzijos Clermont Athletisme Auvergne klubas surinkęs 69 taškus, trečias liko Danijos „Sparta“ klubas (77 tšk.), tik vienu tašku aplenkusios Lietuvos sportininkes.

Merginų asmeninėje individualioje įskaitoje iš klubo narių 4,3 km distancijoje aukščiausią aštuntą vietą užėmė Greta Karinauskaitė (15 min. 36 sek.), Dominyka Petraškaitė buvo  12-likta (15 min. 42 sek.), Marija Jekabsone 19-a (16 min. 22 sek.), Deimantė Kneižytė – 39-a (17 min. 16 sek.), Augustė Žikaitė – 43-ia (17 min. 22 sek). Varžybose finišavo 61 bėgikė.

Varžybose nugalėjo Turkijos bėgikė Emine Akbingol (15 min. 7 sek.). Antra finišavo Prancūzijos sportininkė Emilie Renaud (15 min 14 sek.) , trečioje vietoje pastarųjų dviejų metų Europos klubų kroso taurės nugalėtoja jaunimo amžiaus grupėje Anna Mark Helwigh (15 min 17 sek.) iš Danijos.

Į Portugalijos Albufeiros miestą Algarvės regione iš viso buvo susirinkę 314 atletų iš 58-ių Europos klubų. Varžybose dalyvavę bėgikai atvyko iš trijų kontinentų, Europos, Afrikos bei Šiaurės Amerikos, kurie kovojo tiek asmeninėje, tiek komandinėje įskaitoje.

KOMENTARAS

Mindaugas Krakys, Klaipėdos lengvosios atletikos sporto klubo „Nikė“ treneris

Klaipėdos „Nikės“ merginų komanda šiose varžybose startavo penktą kartą (2015 metais komanda liko be įskaitos, 2016
metais buvo penkta, 2017 metais – šešta, pernai- devinta). Šiemet delegavome penkias jaunas sportininkes, 1-3 metais jaunesnes už savo varžoves, bet jau turinčias varžybinės patirties Europos arenose. Komandai suburti reikia nemažai laiko ir pasiruošimas šioms varžyboms vyksta ištisus metus.

Per pastaruosius trejus metus varžybos vyko šiltuose Portugalijos kraštuose, o ten mums nėra lengva prisitaikyti prie oro pokyčių. Džiaugiuosi, kad pavyko išvykti ir mesti įššūkį geriausioms Europos komandoms, kurių klubų biudžetai leidžia suburti gausesnes ir stipresnes ekipas. Smagu, kad sportininkėms pavyko pasiekti iškeltus tikslus komandinėje ir individualioje įskaitoje. 

Sėkmingam merginų startui didelę įtaka turėjo dalyvavimas Europos kroso čempionate Tilburgo mieste Olandijoje bei Lietuvos kroso taurės etapuose. 

Gaila, kad Klaipėdos lengvosios atletikos sporto klubui ,,Nikė“ kelinti metai nepavyksta deleguoti vaikinų komandos, nors vaikinai jauni ir pakankamai perspektyvūs ir galėjo atstovauti klubą šiose varžybose, tačiau dėl lėšų stygiaus teko pasilikti gimtajame krašte.


  2019-02-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt