Kultūra

Muzikinis tiltas: Lietuva–Vokietija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-07


Žiemišką vasario 8 dienos, penktadienio, vakarą, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje bus nutiestas muzikinis tiltas: Lietuva–Vokietija. Ši Klaipėdos kamerinio orkestro ir pianistės Guodos Gedvilaitės (nuotr.) programa po savaitės bus pristatyta gastrolėse Vokietijoje.

Tiek uostamiesčio, tiek visos šalies melomanams puikiai pažįstamas Klaipėdos kamerinis orkestras (KKO) yra vienas jauniausių ir dinamiškiausių tarp profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. 1992 metais susikūręs kolektyvas kartu su repertuaru kasmet plečia ir gastrolių geografiją: ne sykį aplankyta Vokietija, Lenkija, Ukraina, Latvija, Estija, Suomija, Italija, Šveicarija ir kt. šalys, pasirodyta daugelyje Lietuvos festivalių ir koncertų salių.

KKO nuolat bendradarbiauja su įkvepiančiais atlikėjais iš viso pasaulio. Su pianiste G. Gedvilaite jį sieja ilgametė kūrybinė partnerystė. Orkestro meistriškumas, kūrybinė energija ir polėkis stebina publiką netikėtais eksperimentais, įdomiomis klasikos ir šiuolaikinių autorių kūrinių interpretacijomis.

Šios savybės artimos ir G. Gedvilaitei, ryškiomis ir originaliomis idėjomis išsiskiriančiai pianistei, kuri mielai eksperimentuoja ir meta iššūkį nusistovėjusioms klasikinės muzikos taisyklėms. Tarp Lietuvos ir Vokietijos gyvenanti atlikėja pasirodo žymiausiuose tarptautiniuose renginiuose. Jos programos visuomet originalios, pilnos fantazijos ir laisvės jas interpretuojant.

G. Gedvilaites ir KKO programoje bus pristatoma lietuvių ir vokiečių kompozitorių muzika, atstovaujanti skirtingiems laikotarpiams ir stilistinėms kryptims. Net trijų kūrinių autorės yra moterys.

Pirmoji iš jų  – pianistė ir kompozitorė Clara Schumann (2019 m. minimas jos 200-ųjų gimimo metinių jubiliejus), talentinga savo vyro, garsaus kompozitoriaus romantiko Roberto Schumano ir kitų to meto menininkų įkvėpėja. Programoje skambės jos Koncertą fortepijonui ir orkestrui, kurio solo partiją skambins „Claros Schumann salono“ ciklo sumanytoja G. Gedvilaitė.

Kompozitorė Raminta Šerkšnytė, nepaisant jauno amžiaus, jau įvertinta Lietuvos nacionaline premija. Koncerte bus atliekamas jos kūrinys „De Profundis“ styginių orkestrui, plačiai keliaujantis po pasaulį ir pasižymintis stipria emocine įtaiga.

Nijolė Sinkevičiūtė – vaizdingos muzikos autorė, specialiai klaipėdiečių orkestrui ir jo meno vadovui violončelininkui Mindaugui Bačkui sukūrusi „Kryžkelės apeigas“ violončelei ir styginiams.

Vakaro programą pradės KKO griežiama Felixo Mendelssohno Simfonija styginiams Nr. 10. Šį kūrinį kompozitorius parašė būdamas vos keturiolikos metų; opusą sudaro vienintelė dalis.

Programą baigs G. Gedvilaitės ir KKO meistriškai interpretuojamas Roberto Schumanno Koncertas fortepijonui ir orkestrui a-moll. Beje, vienintelį įžymiojo vokiečių autoriaus fortepijoninį koncertą parašyti paskatino jo žmona C. Schumann, pati skambinusi jo premjerą.

Pažymėtinas tas faktas, kad minėta programa bus atliekama be dirigento. Nuolatinio dirigento neturinčio klaipėdiečių orkestro išskirtinumas – stiprius ansambliškumo pojūtis.


2019-02-07

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt