Jubiliejinės „Aukuro“ apeigos

Kultūra

Klaipėdos choro „Aukuras“ kūrybinės veiklos 25-mečiui skirta programa „Jubiliejinės apeigos“ vasario 12 dieną, antradienį 18.30 val. į Klaipėdos koncertų salę sukvies kolektyvo draugus ir chorinio meno gerbėjus.

Jubiliejinio koncerto metu scenoje choro ir publikos dėmesiu dalinsis du dirigentai – vienas iš kolektyvo įkūrėjų ir meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas bei tolimas svečias iš JAV, choro dirigentas, solistas ir pedagogas Ira Spauldingas.

„Aukuras“ susikūrė 1993 metais choro dirigentų Alfonso Vildžiūno (nuotr.) ir Vladimiro Konstatinovo iniciatyva. Jie subūrė chorinio dainavimo entuziastų kolektyvą, kurį priglaudė Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“. Po poros metų choras tapo Klaipėdos muzikos centro kolektyvu. 1996 metais jam liko vadovauti Alfonsas Vildžiūnas. Nuo 2005 metų „Aukuro“ kūrybine veikla rūpinasi Klaipėdos koncertų salė.

Choras yra aktyvus Klaipėdos ir visos šalies muzikinio gyvenimo dalyvis. Jo repertuare – įvairių epochų ir stilių pasaulietinė bei bažnytinė muzika, džiazo kompozicijos ir spiričiuelų aranžuotės. „Aukuro“ koncertinėje biografijoje – šimtai koncertų; choristų balsai skambėjo ne tik Lietuvoje, bet ir beveik visuose pasaulio žemynuose.

Savo kūrybinės veiklos pradžioje 1994–1996 metais choras dalyvavo ir nuskynė pergales net 13 tarptautinių konkursų. 2000 metais „Aukurui“ buvo įteikta Lietuvos kultūros centro „Aukso paukštė“ nominacijoje „Tarptautinio spindesio žvaigždė“.

Artimas choro bičiulis I. Spauldingas gimė Niujorke, studijavo Vestminsterio choro koledže Prinstone ir Rytų Kentukio universitete. Iki 2008-ųjų jis dirbo Europoje, kur buvo vertinamas kaip puikus choro dirigentas, solistas ir pedagogas. 20 metų dėstė Amsterdamo konservatorijoje, koncertavo daugelyje Europos šalių, Taivane ir kitur.

Šiuo metu Niujorke gyvenantis I. Spauldingas ir toliau daug keliauja po pasaulį, su įvairiais chorais rengdamas amerikiečių muzikos programas, dėsto Niujorko miesto koledže, vadovauja vokaliniams ansambliams bei chorams. I. Spauldingas jau keletą kartų koncertavo Klaipėdoje su „Aukuro“ choru ir buvo labai šiltai sutiktas. 2014 metais KKS jis dainavo solo partiją
George’o Gershwino operoje „Porgis ir Besė“.

I. Spauldingo nuomone, „Aukuras“ toks geras choras, kad gali atlikti įvairių žanrų kūrinius – tiek klasikinę, tiek populiariąją muziką, J. S. Bachą ar negrų spiričiuelius. Labai šaunu, kai viena programa galima atskleisti skirtingą skambesį bei muzikos dvasią, kas be ko, ir pademonstruoti plačias atlikėjų galimybes“.

Pasak A. Vildžiūno, „dirigento ir solisto I. Spauldingo ir „Aukuro“ draugystė tęsiasi bemaž 20 metų. Štai ir į choro jubiliejinį koncertą jis atvyksta tam, kad pradžiugintų amerikiečių kompozitorių miuziklų, džiazo kompozicijų ir spiričiuelų interpretacijomis.

Jubiliejinėje programoje I. Spauldingas diriguos ir dainuos solo George’o Gershwino, Leonardo Bernstaino, Moses Hogano,  Duke’o Ellingtono, Jono Hendrickso ir kitų kūrinius. Jiems fortepijonu pritars ilgametis choro koncertų partneris, pripažintas džiazo pianistas Saulius Šiaučiulis.

A. Vildžiūnas vadovaus atliekant žinomo chorinės muzikos kūrėjo Johno Rutterio „Requiem“.

Chorui akompanuosiančiame instrumentiniame ansamblyje gros Mindaugas Bačkus (violončelė), Vytautas Sriubikis (fleita), Ugnius Dičiūnas (obojus), Joana Daunytė (arfa), Ingrida Spalinskaitė-Kurienė (timpanai), Vilius Matijošaitis (varpeliai) ir Eglė Karbauskė (vargonai). Solinę partiją dainuos Vytautas Vaičiulis (diskantas).

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Veidai

Čilėje gyvenantis ir mūsų mieste koncertuosiantis lietuvis džiaugiasi Klaipėdos ramybe

Šį trečiadienį, vasario 21 d., Klaipėdos koncertų salėje su uostamiesčio brass kvintetu koncertuos jau 16 metų tolimojoje Čilėje gyvenantis ir ...
2024-02-20
Skaityti daugiau

Mums rašo

Barokinės muzikos magijos nublokšta

Yra Klaipėdos koncertų salės repertuare vienas koncertas, kuris jau šeštą kartą kartojamas klausytojų pageidavimu. Ar atspėsite kuris? Tai – talentingojo ...
2024-02-03
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Verslas toliau judina požeminio parkingo po Lietuvininkų aikšte idėją

Praėjus pusmečiui po pagarsintos idėjos, kad po Lietuvininkų aikšte reikėtų įrengti 75 vietų automobilių stovėjimo aikštelę, verslo iniciatyva pradedami rengti ...
2024-01-19
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This