P0

Miestas

Marijonas Misiukonis pristatė atsiminimų knygą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-12


Policija praneša, kad antradienį Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate lankėsi ir savo knygą „Lemtingi metai VRM istoriniuose įvykiuose“ pristatė pirmosios atkurtos nepriklausomos Lietuvos vyriausybės vidaus reikalų ministras Marijonas Misiukonis, kuriam vadovaujant nuo 1991 m. sausio mėn. buvo rengiama Lietuvos policijos veiklos struktūra, strategija, tikslai ir taktika.

Kartu su M. Misiukoniu komisariate lankėsi ir pirmasis Lietuvos policijos generalinis komisaras Petras Liubertas.

Dėkodamas už vizitą ir knygos pristatymą, Klaipėdos AVPK viršininkas Alfonsas Motuzas sakė: „Lemtingais šaliai metais jūs, dirbę VRM sistemoje, atlikote didelį darbą, už kurį mes esame dėkingi. Policija modernėja, žengia į priekį bet vertybės išlieka tos pačios. Ir galiu pasakyti, kad reikalui esant mes pasielgtume taip pat“.

INFORMACIJA

Anykščių poskyrio KGB operatyvinis įgaliotinis jaunesnysis leitenantas M. Misiukonis 1965 m. kovo 17 d. dalyvavo operacijoje, kurios metu Papiškių kaime (Utenos rajonas) apsuptas nepasidavė gyvas ir nusišovė paskutinis Aukštaitijoje besislapstęs partizanas Antanas Kraujelis -Siaubūnas. M. Misiukonis oficialiai atpažino žuvusį partizaną ir pasirašė jo atpažinimo aktą.

1970–1973 m. buvo LTSR KGB vyresnysis operatyvinis įgaliotinis, 1973–1984 m. ėjo LTSR KGB 2-osios valdybos skyriaus viršininko pavaduotojo pareigas, buvo  6-ojo skyriaus, atsakingo už pramonės saugumą, viršininkas, pulkininkas. 1984–1987 m. LTSR vidaus reikalų ministro pavaduotojas, 1987–1989 m. – pirmasis pavaduotojas, 1989 m. liepos – 1990 m. kovo mėn. LTSR vidaus reikalų ministras. 1990 m. kovo 17 d. – 1991 m. sausio 13 d. pirmosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės vidaus reikalų ministras. Nuo 1991 m. rugpjūčio dirbo privačiose verslo struktūrose, Vilniaus banko Apsaugos departamento direktorius, kol išėjo į pensiją.

 


2019-02-12

Vienas komentaras apie “Marijonas Misiukonis pristatė atsiminimų knygą”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt