P0

Verslas

Inicijuoja „Geotermos” bankrotą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-16


VĮ Turto bankas pranešė, jog penktadienį kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą dėl bankroto bylos iškėlimo UAB „Geoterma“.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot banko pranešimo, tai yra vienintelė alternatyva teisiniu keliu likviduoti veiklos nevykdančią įmonę ir sudaryti galimybes išsaugoti bendrovės geotermijos įrenginius.

Įmonės veikla buvo sustabdyta dar 2017 m. dėl didelių įmonės įsipareigojimų ir nekonkurencingos šilumos gamybos.

„Toks sprendimas buvo priimtas kartu su Laikinąja Geotermijos rėmimo grupe Seime bei Finansų ministerija, atsižvelgiant į įmonės būklę ir siekį išsaugoti UAB „Geoterma” priklausančius unikalius geotermijos įrenginius, taip sudarant galimybes vykdyti mokslinius tyrimus ir eksperimentinės plėtros projektus“, – pranešime spaudai cituojamas Turto banko vadovas Mindaugas Sinkevičius.

Teismui priėmus sprendimą iškelti bankroto bylą UAB „Geoterma“, teisės aktų nustatyta tvarka būtų vykdomos bendrovės likvidavimo procedūros. Vienų iš uostamiestyje vykusių kandidatų į merus debatų metu Seimo narys Simonas Gentvilas teigė, kad bankroto procedūra sudarys prielaidas “Geotermos” turtą perimti savivaldybės valdomai AB “Klaipėdos energija”.

ISTORIJA

UAB „Geoterma“ buvo įsteigta Vyriausybės 1995 m. gruodžio 22 d. nutarimu Nr. 1609.

Pirmoji geoterminė jėgainė Baltijos regione pradėta statyti Klaipėdoje 1997 m. Pagrindinis jos finansavimo šaltinis – valstybės vardu gauta Pasaulio banko paskola.

Bendrovė šilumos gamybą pradėjo 2004-aisiais. UAB „Geoterma“ visą veiklos laikotarpį susidūrė su finansiniais sunkumais ir 2017 m. jos veikla buvo sustabdyta.

Nuo 2015 m. 76,5 proc. valstybei priklausančių UAB „Geoterma“ akcijų valdo Turto bankas, likusias – AB „Lietuvos energijos gamyba“.

2017 m. buvo paskelbtas 100 % bendrovės akcijų viešas aukcionas. Bendrovę įtraukus į svarbių nacionaliniam saugumui įmonių sąrašą, privatizavimas buvo sustabdytas.

Įmonė yra nemoki. Pagrindinis UAB „Geoterma“ kreditorius – valstybė (Finansų ministerija), jai įkeistas bendrovės turtas (pastatai, inžineriniai tinklai ir įrengimai).

Siekiant užtikrinti įmonei nuosavybės teise priklausančų geotermijos įrenginių veiklą, VĮ Turto bankas organizavo du bendrovei priklausančio ilgalaikio materialiojo turto nuomos konkursus, tačiau nei vienas neįvyko.


  2019-02-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt