P0

Sportas

Kazys Maksvytis: “Nesiruošiame būti turistais”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-16


Klaipėdos “Neptūno” strategas Kazys Maksvytis pasidalino mintimis prieš būsimą pusfinalio akistatą su Vilniaus „Rytu“ bei atskleidė pagrindinius dvikovos akcentus.

„Komandos gyvena dėl tokių momentų, kaip šis savaitgalis, – teigė „Neptūno“ treneris K. Maksvytis. – Gera atmosfera, suvažiavo keturios stipriausios šalies komandos. Ačiū Dievui, kad esame čia. Mes nesiruošiame būti turistais, norime kovoti dėl titulo.“

“Gerai, kad turėjome daug poilsio, net keturias dienas. Tai mums paranku. Atvažiavome pasiruošę, esame visi sveiki. Mūsų mintys sukasi tik apie artėjantį mačą”, – sakė Kazys Maksvytis. Manto Bučio nuotr.
Kokį įspūdį palieką Vilniaus „Rytas“?

Gerą, „Rytas“ pasikeitė atėjus Arciomui Parachouskiui, pasikeitė net žaidėjų rotacijos bei gynybos stilius. Vilniaus ekipa pasidarė daugiau bėganti, su keturiais metančiais žaidėjais ir vienu stipriu krepšininku viduje. Pavojinga ir greitai bėganti ekipa.

Ar nėra nerimo dėl gynybos, kuri pastaruoju metu šlubuoja?

Jei pastebėjote, tai mūsų gynyba priklauso nuo mūsų motyvacijos ir energijos. Esame patyrusi komanda, gerai, kad turėjome daug poilsio, net keturias dienas. Tai mums paranku. Atvažiavome pasiruošę, esame visi sveiki. Mūsų mintys sukasi tik apie artėjantį mačą.

Kaip „Rytas“ pasikeitė išvykus Dominique Sutton?

Visų pirma, tai „Rytas“ pradėjo žaisti daugiau metančiu žmogumi ketvirtoje pozicijoje. A. Parachouskis pridėjo solidumo po krepšiu. Jei anksčiau Evaldas Kairys keisdavo Martyną Echodą, tai vienam būdavo geresnė diena, tai kitam. Tai dabar jaučiasi skirtumas, kai A. Parachouskis yra aikštelėje, ir kai jo nėra.

Matosi, kad yra geresnė atmosfera komandoje, pradėjo žaisti sutelkčiau, solidžiau, greičiau.

Su „Rytu“ buvo žaistos dvejos skirtingos rungtynės, kokios gali būti padarytos išvados iš tų mačų?

Manau, kad bus vėl visiškai kitoks mačas. „Rytas“ yra pakeitęs žaidimo stilių, pas mus irgi yra naujas žmogus. Negaliu prognozuoti.

Ar D.J. Seeley bus skiriamas didesnis dėmesys gynyboje?

Tai kažkiek pakeitė mūsų planus, nes jis paskutiniu metu yra karštas. Nemanau, kad jis vienas nulems pergalę. „Rytas“ yra darniai veikiantis mechanizmas – A. Parachouskis, D.J. Seeley, Eimantas Bendžius, kuris žaidžia labai gerai. Arnas Butkevičius irgi atrodo gerai. Negalime sakyti, kad susitvarkysime su D.J. Seeley ir taip išspręsime varžovų problemą.

Ar „Neptūnas“ bandys išnaudoti tai, kad „Rytas“ turi tik vieną ketvirtą numerį?

Taip. Tiek jie, tiek mes ieškome pažeidžiamų vietų. E. Bendžius gerai išplečia aikštelę, gerai pataiko. Prieš tokią komandą sudėtinga gintis, nes nėra kur rizikuoti. Gynyboje jie kartais turi problemų, bet reikia mokėti tai išnaudoti.

Kaip galime paaiškinti tai, kad Kyle Weaver fiksuoja dvigubai geresnę statistiką prieš „Rytą“ ir „Žalgirį“, lyginant su kitomis komandomis?

Jau buvau ne kartą minėjęs, kad jis yra patyręs, yra žaidęs NBA lygoje. Jis žaidęs atkrintamosiose prieš Los Andželo „Lakers“ ir gynėsi prieš Kobe Bryantą. Taip neturėtų būti, bet kartais sudėtinga jam pasakyti, kad nuvažiuotų į „Šiaulius“ ir žaistų iš visų jėgų prieš kažkokį jauną žaidėją.

Jis yra didelių rungtynių žaidėjas, kai žaidžia rimti klubai ir yra pilnos arenos. Jis tuomet pasikeičia, jis turi potencialo, tuomet prasiveržia jo energija ir motyvacija.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Ar Deividas Gailius jau visiškai įsiliejo į komandą?

Negaliu sakyti, kad jis įsiliejo 100 proc. Bet galiu patvirtinti, kad jis jau davė mums naudos, padėjo laimėti ne vienas rungtynes. Kartais dar trūksta susikalbėjimo ir gynyboje, ir puolime. Bet jis tikrai duoda lengvumo ir man, kaip treneriui, manevringumo. Jis gali žaisti nuo antros iki ketvirtos pozicijos, o puolime ypatingai pakeitė komandą.

Daug diskusijų sukėlė LKL sprendimas pakviesti arbitrą iš užsienio, kaip jūs tai vertinate?

Nenoriu vertinti, nes ši šventė skirta krepšininkams, žiūrovams, treneriams ir žurnalistams. Labai išskiriamas teisėjų vaidmuo, nors tai yra mažesnė šios šventės dalis. Noriu atiduoti didesnį dėmesį žaidėjams ir komandoms.

Ar Jus tenkina Lietuvos teisėjų lygis?

Dabar reikia pagirti Lietuvos teisėjus (šypsosi). Na, žiūrint su kuo lyginsi, kitos šalys skundžiasi dėl nacionalinių čempionatų. Teko kalbėtis su Prancūzijos klubų treneriais. Mes neturėtume skustis teisėjais, jei lygintume su bendru Europos lygiu.

INFORMACIJA

“Ryto” ir “Neptūno” dvikovos pradžia – šeštadienį 17.30 val.  Tiesiogiai mačą stebėti bus galima LRT kanalu.


  2019-02-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt