P0

Kultūra

Performanse „Dior in Moscow“ – fikcija apie šiuolaikinę moterį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-19


Kovo 8 -ąją, tarptautinės moters dienos proga Klaipėdos kultūros fabrike – reta proga išvysti Šeiko šokio teatro performansą „Dior in Moscow“, nominuotą „Auksiniam scenos kryžiui“ ir „Padėkos kaukei“.

„Dior in Moscow“ susipina kūrybinio proceso metu surinktos moterų istorijos, mokslinė literatūra, tyrinėjanti postsovietinį moterų identitetą, atlikėjų asmeninės patirtys ir fikcija, o pasirinkta performatyvi spektaklio forma kuria betarpišką ir įtraukiantį santykį su žiūrovu. Organizatorių nuotr.

Žiūrovai kviečiami pamatyti atnaujintą ir laiko subrandintą spektaklio versiją su nauja atlikėja – šokėja Inga Kuznecova, kuri scenoje pasirodys greta vienos ryškiausių šalies choreografių – Agnijos Šeiko.

Šio performanso kūrėjas įkvėpė įvykis, kai 1959 m. į Maskvą buvo pirmąkart atvežtos prancūzų Dior mados namų manekenės. Iš visų dizainerių kitoje „geležinės uždangos“ pusėje Dior sovietinę realybę atspindėjo geriausiai. Šių mados namų kryptis, pabrėžusi funkcionalumą, puikiai papildė socialistinę – realistinę sovietų filosofiją, jog menas turi tarnauti realybei ir kad masės, o ne elitas sprendžia, ką reiškia būti „kultūringu“.

„Sovietiniu laikotarpiu moterys buvo darbininkės, nepriklausomybės pradžioje tapo namų šeimininkėmis, vėliau atėjo grožio konkursų periodas, kai staiga visos turėjo būti gražios, vėliau prasidėjo supermamų etapas, kurios viską gali ir sugeba. Šiuose pasikeitimiuose mes ir bandome atrasti, kas yra pamatinės vertybės“, –  pranešime cituojama spektaklio choreografė ir atlikėja A. Šeiko.

„Dior in Moscow“ susipina kūrybinio proceso metu surinktos moterų istorijos, mokslinė literatūra, tyrinėjanti postsovietinį moterų identitetą, atlikėjų asmeninės patirtys ir fikcija, o pasirinkta performatyvi spektaklio forma kuria betarpišką ir įtraukiantį santykį su žiūrovu.

Žiūrovus sudomins ne tik aktuali tema ir įtrauki spektaklio forma, bet ir originalus kompozitoriaus Antano Jasenkos kurtas muzikinis takelis bei 2011 metų tarptautinio Essl meno apdovanojimo laureatės, bulgarų menininkės Albenos Baevos video koliažas.

2018-ųjų gruodį performansas pristatytas Korsikoje, festivalio „Dissidanse Itinérance“ programoje ir entuziastingai sutiktas prancūzų publikos. Anksčiau spektaklis sėkmingai rodytas festivaliuose Vokietijoje, Čekijoje bei Ukrainoje.


  2019-02-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt