Performanse „Dior in Moscow“ – fikcija apie šiuolaikinę moterį

Kultūra

Kovo 8 -ąją, tarptautinės moters dienos proga Klaipėdos kultūros fabrike – reta proga išvysti Šeiko šokio teatro performansą „Dior in Moscow“, nominuotą „Auksiniam scenos kryžiui“ ir „Padėkos kaukei“.

„Dior in Moscow“ susipina kūrybinio proceso metu surinktos moterų istorijos, mokslinė literatūra, tyrinėjanti postsovietinį moterų identitetą, atlikėjų asmeninės patirtys ir fikcija, o pasirinkta performatyvi spektaklio forma kuria betarpišką ir įtraukiantį santykį su žiūrovu. Organizatorių nuotr.

Žiūrovai kviečiami pamatyti atnaujintą ir laiko subrandintą spektaklio versiją su nauja atlikėja – šokėja Inga Kuznecova, kuri scenoje pasirodys greta vienos ryškiausių šalies choreografių – Agnijos Šeiko.

Šio performanso kūrėjas įkvėpė įvykis, kai 1959 m. į Maskvą buvo pirmąkart atvežtos prancūzų Dior mados namų manekenės. Iš visų dizainerių kitoje „geležinės uždangos“ pusėje Dior sovietinę realybę atspindėjo geriausiai. Šių mados namų kryptis, pabrėžusi funkcionalumą, puikiai papildė socialistinę – realistinę sovietų filosofiją, jog menas turi tarnauti realybei ir kad masės, o ne elitas sprendžia, ką reiškia būti „kultūringu“.

„Sovietiniu laikotarpiu moterys buvo darbininkės, nepriklausomybės pradžioje tapo namų šeimininkėmis, vėliau atėjo grožio konkursų periodas, kai staiga visos turėjo būti gražios, vėliau prasidėjo supermamų etapas, kurios viską gali ir sugeba. Šiuose pasikeitimiuose mes ir bandome atrasti, kas yra pamatinės vertybės“, –  pranešime cituojama spektaklio choreografė ir atlikėja A. Šeiko.

„Dior in Moscow“ susipina kūrybinio proceso metu surinktos moterų istorijos, mokslinė literatūra, tyrinėjanti postsovietinį moterų identitetą, atlikėjų asmeninės patirtys ir fikcija, o pasirinkta performatyvi spektaklio forma kuria betarpišką ir įtraukiantį santykį su žiūrovu.

Žiūrovus sudomins ne tik aktuali tema ir įtrauki spektaklio forma, bet ir originalus kompozitoriaus Antano Jasenkos kurtas muzikinis takelis bei 2011 metų tarptautinio Essl meno apdovanojimo laureatės, bulgarų menininkės Albenos Baevos video koliažas.

2018-ųjų gruodį performansas pristatytas Korsikoje, festivalio „Dissidanse Itinérance“ programoje ir entuziastingai sutiktas prancūzų publikos. Anksčiau spektaklis sėkmingai rodytas festivaliuose Vokietijoje, Čekijoje bei Ukrainoje.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra, Svarbu

Kultūrinė krizė: ministras žada kalbėtis su savivalda

Nuo praėjusio pavasario Klaipėdą valdantiems politikams nusprendus kardinaliai pakeisti kultūrinių projektų finansavimo tvarką ir taip sukėlus dalies kultūros bendruomenės nepasitenkinimą, ...
2024-01-22
Skaityti daugiau

Mums rašo

Iš širdies - į mintį, (iš)minties - į širdį

Jaučiame pareigą sureaguoti į paskutinių dienų Klaipėdos miesto kultūros sektoriaus aktualijas. Esame minimi tokiuose kontekstuose, kuriuose niekada negalvojome, kad atsidursime. ...
2024-01-20
Skaityti daugiau

Politika

Vicemerė atsikirto ministrui

Kultūros ministrui Simonui Kairiui pareiškus, kad jis žada vykti į Klaipėdą aiškintis dėl savivaldybės kultūros politikos sprendimų, į tai sureagavo ...
2024-01-17
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This