P0

Miestas

Tęsiamas kompostinių dalinimas Klaipėdos mieste

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-19


Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) praneša tęsiantis kompostavimui skirtų talpų dalinimą. Jei namo, sodo ar sublokuoto namo savininkas anksčiau iš KRATC nėra panaudai gavęs kompostinės, dabar ją nemokamai gali gauti neribotam laikui.

„Pagal daugiamečius tyrimus bendrame atliekų sraute didžiausią dalį sudaro būtent biologiškai skaidžios atliekos – vaisių ir daržovių likučiai bei kitos žaliosios atliekos. Geriausia, kai jos išrūšiuojamos namie. O tie, kas turi galimybę augalinės kilmės atliekas išrūšiuoti ir kompostuoti savo valdose, ne tik gauna naudą – pasigamina derlingą juodžemį, bet ir padaro paslaugą gamtai – mažina taršą bei taupo pasaulio energetinius išteklius“, – pranešime cituojama Ramunė Šličienė, KRATC Ekologinės infrastruktūros administravimo skyriaus viršininkė.

Būtent dėl ekologinių priežasčių Klaipėdos atliekų sistemos administratoriai daugiau nei prieš dešimtmetį pirmieji Lietuvoje pradėjo dalinti nemokamas kompostines ir šį pavasarį tęsia akciją.

Kompostinę užsisakyti galima užpildžius prašymą https://mano.kratc.lt, patikslinant, ar kompostinę norėsite pasiimti patys iš didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės, ar ją turėtų pristatyti KRATC darbuotojai nurodytu adresu.

Klaipėdos mieste vienam nekilnojamo turto objektui suteikiama tik viena kompostinė.

Daugiau informacijos teiraukitės tel. 8 800 13344.

 


2019-02-19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt