P0

Nuomonės

Uosto indėlis į miesto infrastruktūrą: kur tiesa?

Renaldas Kulikauskas, Klaipėdos bendruomenių asociacijos pirmininkas
2019-02-19


Pirmadienį Klaipėdos jaunimo organizuotoje kandidatų į Klaipėdos mero postą diskusijoje net trys kandidatai sudalyvavo žodžių kare, kuriame apkaltino vienas kitą netiesos sakymu.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Nežinau kaip kiti, bet einu į tuos debatus tikėdamasis suprasti, kuris iš jų bus tas pačiausias – veiks labiausiai atsakingai, skaidriai ir atskaitingai mūsų miesto labui. Ir kai keli iš favoritais save laikančių kandidatų mini skaičius, besiskiriančius kartais, man neramu likti nežinioje jiems normaliai taip ir neišsiaiškinus, kuris teisus, o kuris kalba netiesą. Tuo labiau, kad kalba eina ne apie tūkstančius, o apie milijonus eurų.

Susiginčijo gerbiami Agnė, Arvydas ir Vytautas, kiek gi pinigų skiria Klaipėdos valstybinė jūrų uosto direkcija (KVJUD) miesto infrastruktūrai tvarkyti. Čia ne tai infrastruktūrai, kur vanduo, gilinimas ir krantinės, o tai, kur keliai, bendri su gyventojais, kamščiais ir tarša. Agnė Bilotaitė sako 1,36 mln. per metus, Arvydas Vaitkus sako netiesa – 5 kartus daugiau, Vytautas Grubliauskas juokavo, kad kažkas pasimetė valiutose ir vardina sumas ne eurais, o litais ar dar kokia kita valiuta…

Kas nemaloniausia, tuo diskusija šiuo klausimu ir baigėsi. Taip ir likau nesupratęs, kuris sako netiesą.

Gal meras, turintis tam visas galimybes, galėtų pateikti savivaldos ataskaitą apie tas investicijas per pastaruosius 10 metų? Gal Arvydas, nors atostogaujantis, bet vis dar KVJUD direktorius, kenčiantis nuo alergijos netiesai, kaip pats paminėjo debatuose, galėtų pateikti direkcijos versiją ir mes visi galėtume nuspręsti, kurio pusėje tiesa?

Paskelbkite, gerbiamieji, savo versijas portale “Atvira Klaipėda”, o rinkėjai palygins ir patys nuspręs, kurio pusėje tiesa.

Peržiūrėjęs viešai prieinamas Klaipėdos miesto strateginio veiklos plano ataskaitas randu KVJUD paminėjimą prie vienintelės iš 13 programų – Miesto infrastruktūros objektų priežiūros ir modernizavimo. Ten skelbiami tokie skaičiai:

Kitą aptiktą savivaldos ataskaitą apie 2010 – 2017 metų KVJUD skirtas investicijas į bendrą su miesto gyventojais naudojamą infrastruktūrą skelbiau jau anksčiau čia


2019-02-19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt