P0

Veidai

107 metų žemaitė atmintinai deklamuoja eiles

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-25


Vasario 22-ąją itin garbaus – 107-erių metų jubiliejaus – sulaukė Girkaliuose gyvenanti Ieva Kalvienė. Prižiūrima anūkės Joanos Žvaginytės ir proanūkio Edvino Žvaginio su šeima, močiutė dienas leidžia apsupta artimųjų šilumos ir dėmesio.

Senolė lyg iš rašto padiktavo amžinatilsį tėvelio adresą Amerikoje. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybė praneša, kad ilgaamžę jubiliejaus proga pasveikino Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Kretingalės seniūnas Žigintas Narmontas ir Girkalių bendruomenės pirmininko pavaduotoja Gražina Bakevičienė.

Svečius su šypsena pasitikusi močiutė stebino ne tik guvumu, bet ir puikia atmintimi: anūkės paprašyta deklamavo ne vieną eilėraštį ir lyg iš rašto padiktavo amžinatilsį tėvelio adresą Amerikoje.

Kai I. Kalvienei buvo vos 6 mėnesiai, tėvas, palikęs žmoną su trimis mažomis dukrelėmis, išvyko laimės ieškoti į Ameriką, iš ten pagal išgales teikė materialinę paramą, bet mirė, kai Ievai buvo 16 metų.

Nuo tada jaunai merginai teko dirbti nelengvus darbus: tarnauti pas ūkininkus, vėliau – ravėti burokų laukus kolūkyje, o namie – verpti, austi ir gyvulius auginti. Rūpintis šeima netrukdė net kolūkyje nutikusi nelaimė, kai kuliamoji nutraukė koją. Ištekėjusi už vyro Adomo, I. Kalvienė su juo sugyveno keturis vaikus, tačiau užaugo tik trys.

Jubiliatės anūkė J. Žvaginytė pasakojo, kad sulaukusi 97-erių metų amžiaus močiutė dar augino nemažai braškių ir pati ravėdavo piktžoles. Šiuo metu sveikata jau prastesnė: lazdele pasiramsčiuodama gali eiti tik padedama artimųjų, prasčiau girdi, tačiau puikios išvaizdos gali pavydėti kiekvienas.

Paklausta, kokia yra jos ilgaamžiškumo paslaptis, I. Kalvienė sakė, kad kiek jau Dievulis davė gyventi, tiek ir reikia būti šioje žemėje. O proanūkis Edvinas dar pridūrė, kad prosenelė labai šiuolaikiška ir kartu su jo šeima neatsisako nei kebabo suvalgyti, nei koka kolos atsigerti.

I. Kalvienė kilusi iš Kiauleikių kaimo Kretingos rajone. 1948 m. įsikūrė Kibelkščių kaime, kuriame prieš kurį laiką dar leisdavo vasaras. Iki pat šiol močiutė sako, kad ten ir yra josios namai.


2019-02-25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt