P0

Regionas

Protų mūšyje sulaužyta daug kalbos klaustukų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-25


Vasario 16 – kovo 11 d. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyva Lietuvoje ir užsienyje ketvirtą kartą rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Ta proga organizuojama gausybė renginių.

Vienas jų – trijų savivaldybių (Palangos miesto, Klaipėdos ir Kretingos rajonų) kalbos tvarkytojų organizuojamas protų mūšis „Tūkstantis kalbos klaustukų“, kuriame dalyvavo 10-ies Klaipėdos rajono savivaldybės atstovų komanda.

Klaipėdos rajono protų mūšio komanda. Savivaldybės nuotr.

Praėjusiais metais protų mūšis organizuotas Klaipėdos rajone, Drevernoje, o šiemet lietuvių kalbos mylėtojus sukvietė Palangos miesto savivaldybė.

Burtų būdu protų mūšio dalyviai buvo suskirstyti į šešias komandas. Jos ne tik pademonstravo turimas žinias, bet ir sužinojo naujų dalykų. Teko kaip reikiant pasukti galvas – atsakyti į 40 klausimų iš lietuvių kalbos istorijos, gramatikos, prisiminti įvairių vietovardžių kilmę, atpažinti rašytojų ir visuomenės veikėjų citatas ir pan.

Savivaldybių atstovai pasikeitė simbolinėmis atminimo dovanomis, sutarė, kad iki kito susitikimo nelauks metus laiko – šių metų gegužę žada išsiruošti į žygį kalbininkų keliais ir atmintinomis vietomis.

Pranešama, jog išvyka į Palangą kartu buvo ir kultūrinė-pažintinė. Klaipėdos ir Kretingos rajonų savivaldybių atstovai prieš protų mūšį svečiavosi Palangos kurorto ir Antano Mončio muziejuose.

Palangos kurorto muziejuje (visiems gerai pažįstamame kaip „Anapilis“) dalyviai apžiūrėjo dailininko Mariaus Kavolio parodą „Therapy of Spring“ („Pavasario terapija“), pasivaikščiojo po legendomis apipintą pastatą, susipažino su jo istorija.

Skulptoriaus Antano Mončio namuose-muziejuje dėmesį kaustė iš pačių įvairiausių medžiagų pagaminti meno kūriniai. Apie išskirtinį menininką, daugybę metų praleidusį Prancūzijoje, ir jo asmenybę papasakojo jo dukterėčia, muziejaus direktorė Loreta Birutė Turauskaitė.

 


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2019-02-25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt