P0

Sportas, Svarbu

Bandys prikviesti Europos jaunimo vaikinų krepšinio čempionatą

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-02-26


Klaipėdos miesto tarybos Kolegija pirmadienį vienbalsiai nusprendė, kad uostamiestis turėtų priimti Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) pasiūlymą teikti paraišką dėl 2020 m. Europos U20 jaunimo vaikinų krepšinio čempionato surengimo.

Sėkmės atveju Klaipėdos valdžia prie šio reginio organizavimo prisidėtų apie 130 tūkst. eurų, kurie būtų skirti “Švyturio” arenos ir LCC universiteto salės nuomai.

Pernai Vokietijoje, Chemnice, vykusiame 2020 m. Europos U20 jaunimo vaikinų krepšinio čempionate lietuviai liko devinti. Šiemet šis čempionatas vyks Izraelyje, Tel Avive. fiba.basketball nuotr.

Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas Kolegijos posėdžio metu teigė, kad LFF tokį klausimą kėlė jau ne kartą.

“Pirmą kartą arenos valdytojai buvo nurodę labai didelę sumą. Dabartinis jų pasiūlymas – 133 tūkstančiai eurų už 14 dienų”, – sakė S. Budinas.

Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė patikslino, kad su LCC universitetu dar smulkmenos nebuvo derintos, bet jei dalis treniruočių vyktų jo salėje, arenos nuomos kaina galėtų dar šiek tiek mažėti. Bet kokiu atveju žadama, kad būtų įsitenkama į minėtąją sumą.

LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas politikams sakė, kad bus gerbiamas bet koks jų sprendimas, bet kartu priminė, kad Klaipėda turi stiprių kozirių dėl arenos lankomumo rodiklių krepšinio rungtynių metu, čia jau surengtų renginių, “Neptūno” dalyvavimo FIBA Čempionų lygoje. Jis taip pat akcentavo, kad paraišką FIBA norima pateikti dar kovo pradžioje, kad būtų mažesnė konkurencija.

Pasak M. Špoko, iš viso renginio metu į Klaipėdą porai savaičių atvažiuotų apie 500 užsieniečių – žaistų 16 komandų.

“Tikslas – turėti gražų renginį. Jis vyktų liepos pradžioje. Varžybų lankymas, ko gero, būtų nemokamas, nebent finaliniuose etapuose gal reikėtų simbolinio mokesčio dėl srautų reguliavimo”, – sakė LKF sekretorius.

Kolegija šiai iniciatyvai pritarė bendru sutarimu. Gavus FIBA palaiminimą, kitų metų miesto biudžete būtų formuojama atitinkama išlaidų eilutė.


  2019-02-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt