Pasaulio balsai: Irano ritmai ir dainavimo tradicija

Kultūra

Kovo 8 d. 18 val. Klaipėdos etnokultūros centras (Daržų g. 10) kviečia į praktinį vokalo, ritmo ir judesio seminarą, kurį ves dainininkas Hamidreza Ojaghi (Kurdistanas) ir dr. Brigita Bublytė (Vilnius). Renginio metu bus supažindinama su Irano dainavimo tradicija.

Hamidreza Ojaghi. Organizatorių nuotr.

Sparčiai nykstant sienoms ne tik tarp valstybių, bet ir tarp kultūrų, atsiranda vis daugiau galimybių pažinti kitų kultūrų tradicijas bei mokytis įvairiausių tradicinių vokalinių technikų iš vietinių tradicijų perėmėjų ir tęsėjų.

Naujas vilnietės menininkės tyrėjos dr. Br. Bublytės projektas – tarpkultūrinių balsinės raiškos tyrinėjimų ir meninės veiklos erdvė ,,Balso laboratorija“, šiuo metu pristatanti pažintinius ciklo ,,Pasaulio balsai“ seminarus.

Pagrindinis „Pasaulio balsų” ciklo seminarų tikslas yra kultūrinis sąmoningumas globalizacijos amžiuje. Siekiama praktiškai atsakyti į klausimus, kaip šiuolaikiniam atlikėjui pasisemti įkvėpimo iš etninių balsinių tradicijų? Kaip etninių tradicijų praktika gali padėti išplėsti balsinės raiškos galimybes? Ar lietuvis, pavyzdžiui, dainuojantis cante jondo (flamenko dainavimo stilius) ar kitos tradicijos dainavimo stiliumi yra toks pats dainininkas kaip flamenko tradicijos atstovas?

Renginyje „Pasaulio balsai: Irano ritmai ir dainavimo tradicija” pristatoma Irano kultūriniam regionui būdinga maqam (liet. mugamas) ir tahrir vokalinė technika. Mugamas yra tradicinės muzikos forma, pasižyminti improvizacija. Nors mugamas yra klasikinis ir akademinis menas, jis remiasi populiariomis bardų melodijomis, ritmais bei atlikimo technika ir yra atliekamas visoje šalyje. Šiais laikais atliekamas mugamas atspindi skirtingus Irano istorijos laikotarpius ir jo ryšius su persais, armėnais, gruzinais ir kt. Maqam vokalinė tradicija yra įtraukta į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo apsaugos konvensiją.

Bardas iš Kurdistano, grojantis daf’u (daf – tradicinis Artimųjų Rytų būgnas) Hamidreza Ojaghi suteiks galimybę išgirsti, patirti ir išmokti kurdų dainas bei ritmus.

Renginys nemokamas.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This