P0

Fotoreportažai, Švietimas

Užgavėnes šventė tikrąją dieną

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-05


„Nors dauguma Užgavėnes jau atšventė praėjusį savaitgalį, mes laikomės tradicijų ir šią šventę minime šiandien, kovo 5 dieną, antradienį, kuomet ir yra tikroji Užgavėnių diena“, – sakė Klaipėdos universiteto (KU) Botanikos sodo direktorė Asta Klimienė.

Botanikos parke Užgavėnės organizuotos pirmą kartą, čia prie KU bendruomenės prisijungė ir Klaipėdos Vitės progimnazijos moksleiviai.

Nors tokia šventė Botanikos sode vyko pirmą kartą, neabejojama, jog ši tradicija bus tęsiama. KU nuotr.

„Užgavėnės švenčiamos likus 7 savaitėms arba 46 dienoms iki Velykų. Šios šventės tikslas yra moksleiviams priminti tikrąsias, senąsias tradicijas. Pastebėjome, kad vaikai nebežino Užgavėnių esmės. Jiems ši diena – pasivaikščiojimas po mugę, parduotuves, blynų ar medinio šaukšto nusipirkimas. Čia atėję jie pamato, kokios Užgavėnės yra iš tikrųjų: mielai įsitraukia į žaidimus, skanauja blynus, bendrauja, o kai kurie net ir kaukėmis pasipuošė. Tai labai džiugu“, – KU pranešime cituojama A. Klimienė.

Švietimo vidus

Šventėje dalyvavę moksleiviai sakė, jog jiems Užgavėnės – blynų valgymas.

„Tądien valgom daug blynų, būnam išsidažę, žaidžiam žaidimus, tai žiemos išvarymo šventė. Deginama Morė, daromos kaukės“, – žiniomis dalijosi 6-oje klasėje besimokanti Elzė.

Nors tokia šventė Botanikos sode vyko pirmą kartą, neabejojama, jog ši tradicija bus tęsiama.


  2019-03-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt