P0

Fotoreportažai, Kultūra

Nacionaliniam diktantui – moteriškas tekstas

Avatar

Martynas Vainorius
2019-03-08


Jau dvyliktą kartą surengtą Nacionalinį diktantą šįkart Klaipėdos savivaldybėje penktadienį rašė 22 klaipėdiečiai. Tarp jų buvusiems keturiems vyrams teko savo lietuvių kalbos žinias išbandyti rašant per LRT radiją Mariaus Žiedo diktuojamą moters “išpažintį” – Dovilės Filmanavičiūtės tekstą “Odė moteriai”.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Dėl gana ilgo teksto visas diktantas truko daugiau nei 45 minutes.

“Mano silpnoji vieta yra skyryba, tad daug kur improvizavau. Lygiai taip pat buvo ir praėjusiais metais, bet tada pavyko patekti į finalą, tai gal ir šiemet bus gerai”, – po diktanto sakė jį rašiusi dienraščio “Vakarų ekspresas” žurnalistė Virginija Kesminė.

“Manau, kad gerai sekėsi. Man patiko. Yra buvę sunkesnių tekstų – visuose diktatuose dalyvauju nuo pat pradžios. Jo nepriskirčiau prie sunkiausių, nors ir ilgas – prirašiau pilnus du A4 formato lapus. Patinka labai rašyti, turiu svajonę patekti į finalą, nes iki šiol dar nepavyko”, – sakė Žydrūnas Kazbaraitis, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų  nuosavybei tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas.

Pernai Klaipėdos savivaldybėje diktantą rašė 35 žmonės, užpernai – 17.

Nacionalinį diktantą jau ketvirtą kartą skelbia rašantys ir Klaipėdos jūrų uosto darbuotojai.

Dėl raštingiausiojo vardo varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

Kultūros straipsnių vidus

Tradiciškai diktantą buvo galima rašyti mokyklose, bibliotekose (uostamiestyje tai daryti kvietė Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės bibliotek).

Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 11 dieną svetainėse www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

Diktanto finalas vyks balandžio 13 d. 11 val. Į jį bus kviečiami geriausiai diktantą parašę asmenys (padarę iki 4 klaidų). Nacionalinio diktanto nugalėtojai bus apdovanoti gegužės 7 d. Prezidentūroje.


2019-03-08

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt