Naftininkų ginče – pirmoji „Klaipėdos naftos” pergalė

Uostas ir jūra
Avatar photoMartynas Vainorius
2019-03-08

Valstybės valdoma AB Klaipėdos nafta” penktadienį per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė, kad ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas atmetė „Achemos grupei” priklausančio Krovinių terminalo ieškinį.

Šalia veikiančių Krovinių terminalo ir „Klaipėdos naftos” atstovai turi susitikinėti ir teismuose. Martyno Vainoriaus nuotr.

Teisėjas Andrius Verikas šią bylą nagrinėjo uždaruose posėdžiuose. Tačiau anksčiau žiniasklaidoje jau buvo skelbta, kad Krovinių terminalas dar 2016 m. gruodį pateiktu ieškiniu teismo prašė „Klaipėdos naftos“ ir „Orlen Lietuvos“ 2011 m. lapkritį pasirašytą sutartį pripažinti niekine ir negaliojančia bei iš „Klaipėdos naftos“ priteisti 5,995 mln. eurų neva patirtos žalos. Teigta, kad ši sutartis neva pažeidė Konkurencijos įstatymą ir ribojo galimybes sąžiningai konkuruoti šviesių naftos produktų krovos rinkoje.

Žiniasklaida taip pat skelbė, kad pagal šią sutartį „Klaipėdos nafta“ buvo gavusi išskirtinę teisę krauti visus „Orlen Lietuvos“ per Klaipėdos uostą kraunamus šviesius naftos produktus. Iki tol ji krovė apie 70 proc. šviesių bei tamsių produktų, o 30 proc. jų buvo kraunama per Krovinių terminalą.

„Ginčyta sutartis, apimanti ilgą laikotarpį, kas ir sąlygoja didelį nagrinėjamos informacijos bei dokumentų kiekį. Be to, Krovinių terminalo ieškinys buvo dėl neva padarytų konkurencijos teisės pažeidimų, o tokio pobūdžio klausimai paprastai yra sudėtingi, nes reikia įvertinti daug su rinka, kurioje veikia bylos šalys, susijusių aplinkybių. Tai, kad byla yra sudėtinga ir didelės apimties, savo sprendime pripažino ir Vilniaus apygardos teismas“, – komentavo „Klaipėdos naftos” Teisės skyriaus vadovo Arūnas Kasparas.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui. Ar Krovinių terminalas skųs šį sprendimą, kol kas sužinoti nepavyko. Gavus bendrovės atstovų atsakymą ši publikacija bus papildyta.

Žymos: | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Metų metus nagrinėtoje naftininkų byloje - ir realios laisvės atėmimo bausmės

Apeliacinis teismas trečiadienį paskelbė sprendimą didelės apimties ir ypač sudėtinga vadinamoje UAB „Naftos grupė“ turto pasisavinimo ir legalizavimo baudžiamojoje byloje​Teismo ...
2024-07-03
Skaityti daugiau

ELTA

Parduoda kontrolinį „Achemos“ grupės akcijų paketą

Trąšų koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkė Lyda Lubienė parduoda kontrolinį įmonės akcijų paketą vengrų energetikos įmonei „MET Group“, penktadienį skelbia ...
2024-05-03
Skaityti daugiau

Svarbu, Unikali urbanistinė istorija

Klaipėdos statybos objektas Nr. 1: didžiulės taršos, aistrų ir neatsakytų klausimų istorija IV

„Atsirado tada jau ir Būtingės variantas, galiausiai prasidėjo ten statybos, bet tyliai ramiai liko Klaipėdos terminalas, nors buvo kalbama, kad ...
2024-03-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This