P0

Uostas ir jūra

Naftininkų ginče – pirmoji „Klaipėdos naftos” pergalė

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-03-08


Valstybės valdoma AB Klaipėdos nafta” penktadienį per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė, kad ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas atmetė „Achemos grupei” priklausančio Krovinių terminalo ieškinį.

Šalia veikiančių Krovinių terminalo ir “Klaipėdos naftos” atstovai turi susitikinėti ir teismuose. Martyno Vainoriaus nuotr.

Teisėjas Andrius Verikas šią bylą nagrinėjo uždaruose posėdžiuose. Tačiau anksčiau žiniasklaidoje jau buvo skelbta, kad Krovinių terminalas dar 2016 m. gruodį pateiktu ieškiniu teismo prašė „Klaipėdos naftos“ ir „Orlen Lietuvos“ 2011 m. lapkritį pasirašytą sutartį pripažinti niekine ir negaliojančia bei iš „Klaipėdos naftos“ priteisti 5,995 mln. eurų neva patirtos žalos. Teigta, kad ši sutartis neva pažeidė Konkurencijos įstatymą ir ribojo galimybes sąžiningai konkuruoti šviesių naftos produktų krovos rinkoje.

Žiniasklaida taip pat skelbė, kad pagal šią sutartį „Klaipėdos nafta“ buvo gavusi išskirtinę teisę krauti visus „Orlen Lietuvos“ per Klaipėdos uostą kraunamus šviesius naftos produktus. Iki tol ji krovė apie 70 proc. šviesių bei tamsių produktų, o 30 proc. jų buvo kraunama per Krovinių terminalą.

„Ginčyta sutartis, apimanti ilgą laikotarpį, kas ir sąlygoja didelį nagrinėjamos informacijos bei dokumentų kiekį. Be to, Krovinių terminalo ieškinys buvo dėl neva padarytų konkurencijos teisės pažeidimų, o tokio pobūdžio klausimai paprastai yra sudėtingi, nes reikia įvertinti daug su rinka, kurioje veikia bylos šalys, susijusių aplinkybių. Tai, kad byla yra sudėtinga ir didelės apimties, savo sprendime pripažino ir Vilniaus apygardos teismas“, – komentavo “Klaipėdos naftos” Teisės skyriaus vadovo Arūnas Kasparas.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui. Ar Krovinių terminalas skųs šį sprendimą, kol kas sužinoti nepavyko. Gavus bendrovės atstovų atsakymą ši publikacija bus papildyta.


  2019-03-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt