Regionas

Vertino Kuršių nerijos dviračių tako būklę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-08


Kuršių nerijos miškotvarkos darbams einant į pabaigą, inicijuota dviračių tako atkarpos nuo Smiltynės iki Juodkrantės apžiūra.

Neringos savivaldybė praneša, kad tako būklę vertino Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovas Albertas Stanislovaitis, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos, Neringos savivaldybės administracijos, Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio atstovai bei AB „Kelių priežiūros“ Klaipėdos kelių tarnybos, kuri yra šio tako valdytoja, ir miškotvarkos darbus atliekančių įmonių darbuotojai.

Takas populiarus ne tik tarp šalies, bet ir užsienio keliautojų, kurie vis dažniau keliones po Neringos lankytinus objektus renkasi dviračiais. Palmiros Mart nuotr.

Nustatyta, kad atkarpoje nuo Smiltynės iki Juodkrantės yra žemėmis užverstų, dviračiais nepravažiuojamų vietų. Dėl sunkiasvorių transporto priemonių aptrupėjo kelkraščiai. Vienoje vietoje takas perkastas dėl atliekamų elektros skirstymo tinklo rekonstrukcijos darbų.

Planuojama, kad rangos darbų metu padaryta žala takui bus pašalinta iki balandžio pradžios. Miškotvarkos darbus planuojama baigti ik kovo 15-osios, tuomet bus imtasi priemonių atstatant tako būklę. Užlopyti take esančias duobes iki balandžio pradžios pažadėjo Klaipėdos kelių tarnyba.

Visas Kuršių nerijos gyvenvietes jungiantis dviračių takas tęsiasi daugiau nei 50 kilometrų. Šis takas yra atskira Pajūrio dviračių trasos pietinė dalis, taip pat Europos dviračių takų tinklo EuroVelo maršruto EV 10 – „Hanzos žiedas“ ir Europos dviračių trasos R1 dalis. Takas populiarus ne tik tarp šalies, bet ir užsienio keliautojų, kurie vis dažniau keliones po Neringos lankytinus objektus renkasi dviračiais.

Pranešama, kad siekiant supaprastinti valstybiniuose miškuose esančių takų tvarkymo procedūras, Neringos savivaldybė dar praėjusiais metais kreipėsi dėl Miškų įstatymo nuostatų pakeitimo.


2019-03-08

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt