P0

Regionas

Prancūzai kuria filmą apie Grūšlaukės Užgavėnių tradicijas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-11


Kretingos rajone esančio Grūšlaukės kaimo žmonės iki šių dienų yra išsaugoję senąsias Užgavėnių tradicijas –  būdingus šiam kraštui persirengėlių personažus, muzikavimą, vaikštynes. Patys kaimo gyventojai, persirengę pačiais įvairiausiais personažais, per Užgavėnes visą dieną vaikšto iš vienos sodybos į kitą.

Ramunės Stonkuvienės nuotr.

Panašių žiemos palydėtuvių ir pavasario pasitikimo švenčių Europoje yra ir daugiau. Tą pastebėjusi ir panorusi palyginti ar įžvelgti tam tikrus panašumus ir skirtumus, Prancūzijos dokumentinių kino filmų studija „Les Films Figures Libres“ nusprendė sukurti dokumentinį kino filmą ir apie Grūšlaukės „laukinius žmones“.

Kretingos rajono savivaldybė praneša, kad Grūšlaukėje kovo pradžioje lankėsi minėtos kino studijos komanda, kuri čia filmavimo Užgavėnių šventimą. Užfiksavo ne tik pačios šventės elementus, bet ir įamžino šios tradicijos tęsėjus: medinių kaukių drožėjus Adolfą Andriejų Viluckį, Raimundą Puškorių, pakalbino Grūšlaukės kaimo gyventojus, kurie nuolat organizuoja Užgavėnių vaikštynes bei tuos, kurie kasmet laukia ir priima į savo namus didelį būrį persirengėlių.

Filmas apie persirengėlių tradicijas yra kuriamas penkiose šalyse: Tramino kaime Italijoje, Lazarimo kaime Portugalijoje, Prats de Mollo kaime Prancūzijoje, Leskoveto kaime Bulgarijoje ir Grūšlaukės kaime Lietuvoje.

Pranešama, kad filmas turėtų būti baigtas maždaug po 5 mėn.


  2019-03-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt