P0

Kultūra

„Auksinių scenos kryžių” apdovanojimuose – gausu su Klaipėda susijusių nominantų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-12


Kovo 29 d. Valstybinio Šiaulių dramos teatro scenoje bus įteikta 17 Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijų: 16 atminimo ženklų „Auksiniai scenos kryžiai“ ir Boriso Dauguviečio auskaras. Anot Kultūros ministerijos pranešimo, apdovanojimams šiemet buvo pateiktas rekordinis pasiūlymų skaičius – net 104.

Po kultūros ministro įsakymu sudarytos komisijos (nariai Margarita Alper, Goda Dapšytė, Lina Klusaitė, Rasa Murauskaitė, Martynas Petrikas, Jūratė Račinskatė, Ingrida Ragelskienė, Helmutas Šabasevičius ir Remigijus Vilkaitis) vertinimo 11-oje kategorijų atsidūrė net 15 su uostamiesčiu susijusių nominantų.

Metų režisieriumi po mirties nominuotas Eimuntas Nekrošius už spektaklio „Kalės vaikai“ režisūrą Klaipėdos dramos teatras ir Elmārs Seņkovs už spektaklio „Mama Drąsa“ režisūrą tame pačiame teatre.

Pagrindinio vaidmens metų dramos aktore pretenduoja tapti Karolina Kontenytė už Lotės vaidmenį spektaklyje „Kalės vaikai“. Nepagrindinio vaidmens – Regina Šaltenytė už Marijos vaidmenį tame pačiame spektaklyje.

Metų dramos aktoriumi (pagrindinis vaidmuo) gali būti pripažintas Valentinas Masalskis už tėvo vaidmenį spektaklyje „Autonomija“ ir Marko Rotko vaidmenį spektaklyje „Raudona“ Valstybiniame jaunimo teatre. Taip pat šiai nominacijai atrinktas Darius Meškauskas už Mamos Drąsos vaidmenį spektaklyje „Mama Drąsa“.

Metų scenografais gali tapti Marius Nekrošius ir Nadežda Gultiajeva už scenografiją ir kostiumus spektakliui „Kalės vaikai“, taip pat ir Reinis Suhanovs už spektaklio „Mama Drąsa“ scenografiją.

Kultūros straipsnių vidus

Metų kompozitoriaus nominacijai atrinktas Sven Helbig už muziką šokio ir muzikos spektakliui „Mano Piteris Penas“ Šeiko šokio teatre.

Geriausiu metų šviesų dailininku/vaizdo projekcijų kūrėju gali būti pripažintas Rimas Sakalauskas už vaizdo projekcijas spektakliui „Mama Drąsa“.

Tarp Metų operos/operetės/miuziklo nominantų yra Mindaugas Rojus, nominuotas už Herkaus Manto vaidmenį operoje „Prūsai“, Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre.

Metų choreografais gali tapti Alban Richard ir Agnija Šeiko už šiuolaikinio šokio spektaklio „Pareiškiu-Brandir“ choreografiją Šeiko šokio teatre.

Metų baleto artisto/šokio atlikėjo vardas gali atitekti Mantui Daraškevičius (už Birbanto vaidmenį balete „Korsaras“, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir Zorbos vaidmenį balete „Graikas Zorba“ Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre ir Jonui Laucius už Lankadamo ir Džono vaidmenis tuos pačiuose pastatymuose.

Nominacijoje „Teatras vaikams ir jaunimui” yra nominuota Agnija Šeiko už šokio ir muzikos spektaklį „Mano Piteris Penas“, Šeiko šokio teatre.

Padėkos premijos ir Boriso Dauguviečio auskaro laureatai bus paskelbti renginio metu kovo 29 d.


2019-03-12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt