P0

Politika

Aktyvesni išankstiniame balsavime buvo rajonų gyventojai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-15


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) praneša, jog per dvi dienas išankstiniame balsavime dėl savivaldybių merų II ture iš viso šalyje dalyvavo 54 629 rinkėjai. Tai sudaro 3,27 proc. visų sąrašuose įrašytų rinkėjų: iš anksto balsvo 46  987 rinkėjai, specialiuosiuose punktuose – 7 612, namuose – 30.

Daugiausia išankstinio balsavimo metu balsuoti atėjo Vilniaus (12 416), Klaipėdos (2 863) ir Panevėžio (2 219) miestuose esančių rinkėjų.

Tačiau nors Klaipėda ir minima tarp daugiausiai balsavusiųjų (pagal fizinį žmonių skaičių), procentine išraiška tai sudaro tik 2,19 proc. rinkėjų, t. y. aktyvumas čia buvo mažesnis nei per pirmąjį rinkimų turą, kada iš anksto balsavo 2,89 proc. arba 3 773 rinkėjai.

Mūsų regione aktyvesni buvo Klaipėdos ir Kretingos (2,28 proc.) bei Šilutės (3 proc.) rajonų rinkėjai, o šalyje pagal aktyvumą išsiskyrė Lazdijų (8,10 proc.) ir  Ignalinos (7,78 proc) rajonų gyventojai. Palangoje ir Neringoje antrojo rinkimų turo nebeprireikė.

VRK primena, kad Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas draudžia rinkimų agitaciją, iki jų pradžios likus 30 valandų ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos. Tad šis penktadienis – paskutinė diena, kai kandidatai ir jų rėmėjai gali agituoti prieš sekmadienį vyksiančius savivaldybių tarybų rinkimus.

Rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, draudžiama nuo kovo 16 d. 1 val. nakties iki kovo 17 d. 20 val., išskyrus išorinę politinę reklamą, iškabintą iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui.

 

 

 


  2019-03-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt