P0

Kultūra

Klaipėdos kamerinio orkestro debiutas Sankt Peterburge

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-15


Kovo 16 dieną, šeštadienį, Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus, debiutuos Sankt Peterburge.

Vytautas Sondeckis, V. Petriko nuotr.

Prestižinėje Marijos teatro Koncertų salėje, talpinančioje per 1000 klausytojų, įvyksiantis jų pasirodymas bus skirtas iškilios lietuvių kultūros asmenybės, dirigento ir pedagogo Sauliaus Sondeckio atminimui. Solo partiją koncerte atliks maestro sūnus Vytautas Sondeckis (violončelė, Lietuva–Vokietija), diriguos Aleksandras Vikulovas (Rusija). Programoje skambės Wolfgango Amadeuso Mozarto, Felixo Mendelssohno, Roberto Volkmanno, Dmitrijaus Šostakovičiaus ir Piotro Čaikovskio kūriniai.

Pasak violončelininko V. Sondeckio, „mes esame labai laimingi, kad turime galimybę koncertuoti Sankt Paterburge būtent su Klaipėdos kameriniu orkestru. Su šiuo puikiu kolektyvu mano tėvelį siejo itin gilus emocinis ryšys.“ Nuo pat orkestro įsikūrimo 1992 metais iki paskutiniųjų gyvenimo dienų S. Sondeckis domėjosi jo veikla, dalinosi vertingais patarimais ir kartu parengė nemažai koncertinių programų. Tėvo ir sūnaus Sondeckių muzikavimas su KKO užfiksuotas ir kompaktinėje plokštelėje „Tobula garsų harmonija“.

Peterburge pristatomą programą kelias dienas Klaipėdoje repetavęs dirigentas, buvęs S. Sondeckio mokinys A. Vikulovas kolektyvą įvardino kaip vieną geriausių kamerinių orkestrų Europoje.


2019-03-15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt