P0

Kultūra

„Mettis“ grįžta į Klaipėdą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-18


Po gastrolių į Klaipėdą vėl atvyksta styginių kvartetas „Mettis“. Koncertas „Mettis ir kompanija“ Klaipėdos koncertų salės I a. fojė įvyks kovo 19 dieną, antradienį, 18.30 valandą.

Nuo pat pirmųjų pasirodymų scenoje 2011 metais šis ambicingas jaunimo kolektyvas buvo pripažintas vienu perspektyviausiųjų Lietuvos ansamblių. Savo ansamblio pavadinimui jis pasirinko senovės graikų mitologinės figūros, vienos iš Dzeuso dukrų, simbolizavusi išmintį, vardą. Bendrinėje kalboje šis žodis apibūdina kokybę, paremtą sumanumu, išradingumu bei įgūdžiais.

“Per praėjusius metus ženkliai patobulėję kvarteto profesiniai įgūdžiai, sukaupta patirtis dalyvaujant solidžiuose tarptautiniuose konkursuose ir meistriškumo kursuose pavertė jį patraukliu scenos partneriu pripažintiems solistams. Tarp jų yra pianistė Mūza Rubackytė ar „Cremona“ kvartetas (Italija), su kuriais ansamblis pasirodė prestižiniame Vilniaus festivalyje”, – rašoma pranešime.

„Mettis“ neseniai buvo išvykęs į gastroles Izraelyje, Panamoje, JAV ir Kanadoje. Ansamblis papildė savo kūrybinę biografiją ir naujais laimėjimais: pelnė VIII Bordo (Prancūzija) tarptautinio styginių kvartetų konkurso  II premiją ir buvo apdovanotas specialiu prizu bei tapo IX tarptautinio V. E. Rimbott konkurso Fiesole (Italija) nugalėtoju.

„Mettis“ gimimo vieta – muzikų kalvė Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Nuolat keliaujančiame bendraminčių ansamblyje griežia Kostas Tumosa, Bernardas Petrauskas (smuikai), Karolis Rudokas (altas) ir Rokas Vaitkevičius (violončelė).

Visi kvarteto nariai yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai, koncertuojantys solo, kamerinių ansamblių bei orkestrų sudėtyje, dalyvaujantys įvairiuose muzikiniuose projektuose. Ansamblis rengia rimtas kamerinės muzikos programas.

Kultūros straipsnių vidus

Koncerte „Mettis ir kompanija“ skambės Philipo Glasso, Josepho Haydno ir Ludwigo van Beethoveno kvartetai.


  2019-03-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt