P0

Uostas ir jūra

Arvydo Vaitkaus likimą lems valdyba?

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-03-21


Susisiekimo ministerija pranešė gavusi Vyriausybės įsteigto Valdymo koordinavimo centro (VKC) išaiškinimą dėl situacijos Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje (KVJUD).

Arvydas Vaitkus. Martyno Vainoriaus nuotr.

VKC buvo viena iš institucijų, į kurią šį pirmadienį kreipėsi susisiekimo ministras Rokas Masiulis, kad jos įvertintų Uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus atitiktį Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms. Dar ministras kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, VKC bei KVJUD valdybą.

VKC Susisiekimo ministerijai rekomendavo vadovautis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos valstybės valdomų įmonių valdymo gairėse nustatytais gerosios valdysenos principais. Pagal šiuos principus „turėtų būti siekiama, kad valstybės valdomos įmonės būtų atskirtos nuo politinės įtakos formuojant valdybą, skiriant ir atleidžiant įmonės vadovą”.

VKC Susisiekimo ministerijai išaiškino, kad prieš priimant sprendimą dėl įmonės vadovo skyrimo ar šalinimo, savininkas turėtų konsultuotis su įmonės valdyba, kuri šiuo atveju yra arčiausiai įmonės vadovo ir gali geriausiai įvertinti susidariusios situacijos įtaką įmonės veiklos perspektyvoms.

Kartu su A. Vaitkumi į Klaipėdos miesto tarybą yra išrinktas UAB „Kaminera“ savininkas Arūnas Tuma bei UAB „Birių krovinių terminalas“ (BKT) generalinis direktorius Vidmantas Dambrauskas. UAB „Kaminera“ kartu su BKT pagal krovą tonomis sudaro 20,7 proc. Klaipėdos uosto krovos apyvartos.

„Visų institucijų nuomonės svarbios, bet šiuo atveju ir VKC pasakė, kad valdybos nuomonei tenka ypatinga svarba”, – taip po šio išaiškinimo dabar esančią padėtį trumpai “Atvirai Klaipėdai” pakomentavo ministras R. Masiulis.

Naujienų agentūra BNS ketvirtadienį cituoja valdančiųjų „valstiečių“ lyderį Ramūną Karbauskį, kad, jo nuomone, A. Vaitkus gali toliau vadovauti Klaipėdos uostui, o priekaištai dėl interesų konflikto esą yra nepagrįsti.


  2019-03-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt