Fotoreportažai, Kultūra

„Po oda mes visi vienodi“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-21


Šešios valandos intensyvaus darbo ir žymios Klaipėdos muzikinio teatro balerinos Ingos Briazkalovaitės kūnas atrodė kaip šiai būtų nulupta oda.

Keturių menininkų projektas – tai žinutė visiems rasinę ar kitokią diskriminaciją, homofobiškas idėjas palaikantiems ir skleidžiantiems žmonėms.

„Po oda mes visi vienodi“, – sako projekto autorė ir iniciatorė vizažistė Lina Šimulytė-Belovė.

„Mums pabodo klausytis ir žiūrėti, kaip žmonės vieni kitus menkina ir žemina, kaip atsiranda lygesni už kitus, kiek nepakantumo, nesantaikos ir pykčio viešojoje erdvėje, kokie pasibjaurėtini yra komentarai apie kitokius ar kitaip gyvenančius. Šis projektas atsirado iš nenoro tylėti ir taikstytis su žmonių diskriminavimu pagal amžių, sudėjimą, rasę ar gyvenimo būdą“, – kalba L. Šimulytė-Belovė, kuri yra ir TV projekto „Lietuvos balsas“ vyr. vizažistė. Anot jos, po oda visi žmonės yra tobulų anatominių stebuklų savininkai.

Menininkai šiam projektui pasirinko itin sudėtingą tapybos techniką – aerografiją, kuomet dažai purškiami naudojant specialų instrumentą ir suspausto oro slėgį.

Prie šio unikalaus projekto Lina Šimulytė-Belovė dirbo kartu su žymiu aerografu Donatu Valčiuku, kuris paprastai piešia ant automobilių, fasadų ar drobės. Piešti ant žmogaus kūno, pasak D. Valčiuko, buvo įdomus iššūkis.

Projektą įamžino fotografai Ruslan Bolgov ir Dovilė Čižaitė-Jonikė.


2019-03-21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt