P0

Regionas

Neringoje rekonstruojama „Agila“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-21


Šiuo metu rekonstruojamam Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ pastatui šiais metais sukanka 50 metų.

Rekonstruotos „Agilos” vizualizacija

Neringos savivaldybė praneša, kad pirmasis rekonstrukcijos žingsnis jau įgyvendintas – 1969 metais statytas pastatas, nebeatitinkantis šiandienos kurorto poreikių, praėjusią savaitę nugriautas.

Po rekonstrukcijos bus įrengta 500 vietų žiūrovų salė, kuri turės modernias transformavimo priemones, leisiančias ją panaudoti įvairiems renginiams ir iniciatyvoms – kinui, ekspozicijoms, kūrybinėms industrijoms (vizualinio stacionaraus meno dirbtuvėms, scenos/kino meno dirbtuvėms ir kt.) bei konferenciniam turizmui. Salės erdvę bus galima pilnai atverti ir sujungti su vestibiuliu ir gretimomis patalpomis, visą pirmą aukštą paverčiant viena didele renginių erdve. Atsiras galimybė organizuoti didelius renginius su 3000 stovimų vietų ir parodas.

Teigiama, kad sėkmingas Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ modernizavimo projekto įgyvendinimas sukurs prielaidas sezoniškumo mažinimui, palankios investicinės aplinkos ir naujų darbo vietų kūrimui, naujų kultūros, meno, kūrybinių industrijų kūrėjų pritraukimui į Neringos kurortą.

Įgyvendins per dvejus metus

Pranešama, kad pastato rekonstrukcijos idėja – išsaugoti vietos dvasią, tad stengiamasi minimaliai keisti nusistovėjusius vertingus dalykus. Rekonstruojant pastatą užimamos teritorijos plotas kis labai nežymiai.

Projektą siekiama įgyvendinti per dvejus metus, nes 2021-aisiais Neringa bus Lietuvos kultūros sostinė, o šis pastatas yra vienintelis kurorto kultūros centras, kuriame yra tokio dydžio uždaro tipo salė.

Kovo 6-osios Vyriausybės nutarimu patvirtinta, kad pastato rekonstrukcijai lėšos numatytos Valstybės investicijų programoje, kurioje šiais metais skirta 2 milijonai 750 tūkst. Eur ir 2020-aisiais – 3 milijonai 27 tūkst. Eur.

Neringos savivaldybės taryba savo ruožtu įsipareigojo iš Neringos savivaldybės biudžeto skirti ne mažiau kaip 30 proc. projekto įgyvendinimui reikalingų lėšų, t.y. 2544,88 tūkst. Eur.


2019-03-21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt