P0

Švietimas

Skaitmeninė savaitė Imanuelio Kanto bibliotekos filialuose

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-21


Kovo 25–31 d. visoje Europoje vyks kasmetinė akcija „Skaitmeninė savaitė“ (angl. ALL DIGITAL Week), skatinanti naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti skaitmeninį raštingumą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka laukia visų susidomėjusių, ypač smalsių jaunuolių, mokytojų, neformalaus ugdymo organizatorių, kurie kviečiami sudalyvauti atvirose kūrybinėse edukacijose, protų mūšiuose bei susipažinti su bibliotekų techninėmis galimybėmis, išbandyti inžinerinį, kūrybinį ir programavimo paketus.

Pranešama, kad bibliotekos filialuose lauks 3D spausdintuvai, čia bus galima išbandyti konstruktorių elektronikos ir mechanikos pradmenims, dronus, Lego robotus, mikrobitų rinkinius, negatyvų ir nuotraukų skaitmeninimo skenerį, rašalinį nuotraukų spausdintuvą, kompiuterį su 360 laipsnių kamera, programinę įrangą filmuotai medžiagai ir nuotraukoms apdoroti ir kt.

Švietimo vidus

JAUNIMO SKYRIUJE (Tilžės g. 9)

Kovo 26, 28, 29 d. Slaptas proto mūšis „Skaitmeninė agento byla“ ir technologijų desertas (pradinių klasių grupėms). Registracija tel. (8 46) 314719.

Visą savaitę nuo 14 iki 19 val. Atvira Inovacijų laboratorija. Jaunimas kviečiamas išbandyti naująsias inžinerines bei programavimo technologijas: skraidykles, Xbox, inžinerinius elektronikos, mechanikos, optikos ir hidraulikos konstruktorius, 3D technologijas, mikro:bit, Arduino ir elektronikos įrenginius.

MENO SKYRIUJE (J.Janonio g. 9)

Kovo 26–29 d. 11 – 18 val. Kūrybinis paketas skaitmeninio turinio kūrimui – naujos paslaugos visuomenei. Čia lauks jaukus individuliam darbui pritaikytas kabinetas, kuriame netrukdomai galima bus skaitmeninti nuotraukas ir negatyvus, kurti grafinio dizaino šedevrus ir piešti specialiai tam skirta grafine planšete, naudotis 360 laipsnių kamera ir mikrofonu balso įrašams; dirbti su vaizdų „PhotoShopElements“ ir video apdorojimo „Vegas Pro“ programomis .

Kovo 28 d. 16 –19 val. VDA dėstytojas, lektorius Virginijus Bakas kviečia į individualias konsultacijas norintiems išmokti piešti su grafine planšete.

KALNUPĖS BIBLIOTEKOJE (Kalnupės g. 13)

Kovo 25, 26, 28, 29 d. Atviros kūrybinės dirbtuvės visiems norintiems susipažinti su Lego robotais ir Mikro:bit. Konstravimas, robotų kovos, futbolas, lenktynės greičio ruože bei mikrobitų galimybės. Grupės kviečiamos registruotis iš anksto tel. (8 46) 366542.

PEMPININKŲ BIBLIOTEKOJE (Taikos pr. 81A)

Kovo 28 d. 11- 16.30 val. Skaitmeninio raštingumo konsultacijos suaugusiems. Reikia pagalbos siunčiant elektroninius laiškus? Norite išmokti iškelti nuotraukas iš telefono ar planšetės į kompiuterį? Nežinote, kaip rezervuoti knygą internetu? Šiais ir kitais klausimais patars, iš anksto užsiregistravus tel. (8 46) 346301.

VAIKŲ CENTRE „GERVIUKAS“ (Taikos pr. 81A)

Kovo 26–29 d. Edukacinės ekskursijos vaikų grupėms: pažintis su biblioteka, 3D spausdinimu, robotais ir virtualios realybės knygomis. Registracija tel. (8 46) 344604.

Kovo 26 d. 15 val. Neformalaus ugdymo užsiėmimas „Sportuok su robotu“.

Kovo 28-29 d. 14-18 val. Atviros kūrybinės dirbtuvės vaikams su Lego robotais ir 3D modeliavimu.

„KARLSKRONOS“ BIBLIOTEKOJE (Laukininkų g. 50)

Kovo 26-29 d. Protų mūšis tema „Aš ir internetas“ pradinių klasių moksleivių grupėms. Registracija tel. (8 46) 323588.

VAIKŲ CENTRE „PELĖDŽIUKAS“ (Tilžės g. 11)

Kovo 25, 29 d. Informacinės dirbtuvės – žaidimai „Geresnis internetas – saugus internetas“.

Biblioteka kviečia registruotis klases smagiam laiko praleidimui, tuo pačiu praplečiant savo žinias apie saugumą ir tykančius pavojus internetinėje erdvėje. Tel. (8 46) 256224.

Renginio organizatorius – projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“.

Daugiau informacijos apie „Skaitmeninės savaitės“ renginius – interneto svetainėse www.biblioteka.lt , www.prisijungusi.lt bei www.epilietis.eu


2019-03-21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt