P0

Kultūra

Kviečia vakaro harmonijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-25


Vakaras – puikus metas paklausyti fortepijoninės muzikos, kurią parašė pasauliniai muzikos genijai.

Pernai baigęs mokslus Klaipėdoje šiuo metu J. Šopa studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, profesoriaus Jurgio Karnavičiaus fortepijono klasėje.

Jaunosios kartos pianistas Jonas Šopa klaipėdiečiams pristatys solinę programą „Vakaro harmonijos“. Atlikėjas yra 2018 metų vasarą pajūryje vykusios jaunųjų pianistų profesiniam tobulėjimui skirtos vasaros akademijos „Klaipėda Piano Masters” laureatas. Kaip prizas jam buvo pažadėtas šis pasirodymas Klaipėdos koncertų salėje, kuris įvyks kovo 26 dieną, antradienį, 18.30 val. I aukšto fojė.

J. Šopa muzikos pradėjo mokytis gimtuosiuose Mažeikiuose, tačiau ne iš karto apsisprendė eiti muziko keliu. Vis dėlto supratęs, jog jo viduje dega didžiulė aistra muzikai ir fortepijonui, tęsė mokslus Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje pas dėstytoją Virginiją Ruzgienę. Pernai baigęs mokslus Klaipėdoje šiuo metu atlikėjas studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, profesoriaus Jurgio Karnavičiaus fortepijono klasėje. Fortepijono atlikimo meno subtilybių Jonas mokėsi ir įvairių pedagogų vedamuose meistriškumo kursuose.

Pianistas pelnė laureato vardą ir įvairius apdovanojimus daugiau nei dešimtyje konkursų Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Austrijoje ir Prancūzijoje. Naujausi jo pasiekimai – I vieta tarptautiniame atlikėjų konkurse „Kaunas Sonorum 2017”, laureato diplomas XX nacionaliniame Balio Dvariono konkurse, I vieta IV LMTA pianistų konkurse Nijolės ir Jono Dėdinų fondo prizams laimėti. Talentingas atlikėjas yra laimėjęs ir kelias stipendijas.

Septynių kompozitorių opusais J. Šopa Klaipėdoje kurs stebuklingą pavasario vakaro atmosferą, kupiną įvairiausių emocijų ir nuotaikų. Jo interpretacijoje nuskambės Vytauto Bacevičiaus, Frédérico  Chopino, Muzio Clementi, Claude’o Debussy, Ferenco Liszto, Sergejaus Rachmaninovo, Roberto Schumanno kūriniai.

Dauguma šių opusų yra labai sudėtingi ir sutinkami brandžių pianistų repertuare, tad bus įdomu pamatyti, kaip juos interpretuoja jaunasis pianistas.

 


Kultūros straipsnių vidus

2019-03-25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt