„Kino pavasaryje“ – lietuviškų filmų rekordas

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-03-26

Penki ilgametražiai ir dar dešimt trumpametražių lietuvių kūrėjų filmų – solidus lietuviškų premjerų rinkinys šiemet budina „Kino pavasario“ žiūrovų vaizduotę. Pranešama, kad pirmąjį festivalio savaitgalį pristatyta net 12 lietuviškų filmų. Visi jie dalyvauja festivalio tarptautiniuose konkursuose.

Epizodas iš filmo „Čia buvo Saša”

Daugybėje tarptautinių festivalių, tarp jų ir Toronte, rodytas Marijos Kavtaradzės kelio filmas „Išgyventi vasarą“ šeštadienį pristatytas ir Lietuvos publikai. Filmo kūrėjai kovo 29 d. taip pat susitiks su Klaipėdoje vykstančio festivalio žiūrovais. Aktualias psichinės sveikatos problemas į viešumą kelianti drama veda viltingu, tačiau iki paskutinių minučių nenuspėjamu keliu.

Šis ir Aistės Žegulytės dokumentinis filmas „Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“ filmai pateko į pagrindinę „Kino pavasario“ konkursinę programą „Europos debiutų konkursas“.

Pirmąjį festivalio savaitgalį buvo parodyta ir Ernesto Jankausko drama Čia buvo Saša“, kurio pasaulinė premjera įvyko Talino kino festivalyje. Režisierius užčiuopia jautrią įsivaikinimo temą ir klausia, kas yra tikroji šeima. Šis filmas, kaip ir „Išgyventi vasarą“, tapo prestižinės pasaulio kino kritikų federacijos FIPRESCI konkurso dalyviu. Jau rytoj, trečiadienį, kovo 27 d., filmo kūrybinė komanda apsilankys Gargžduose.

Uždarys festivalį 

Tradiciškai „Kino pavasaryje“ vyksta „Trumpas konkursas“, kuriame tarp 32 filmų yra ir penkios lietuvių pavardės. Kartu su Lauryno Bareišos filmu „Kaukazo geriausiu festivalio trumpametražiu filmu pretenduoja tapti ir Skirmantės Jakaitės „Žonglierius“, Tito Lauciaus „Šeima“, Kamilės Milašiūtės „Nacionalinės premijos laureatų vaikai“ ir Akvilės Žilionytės „Langai“.

„Lietuvių trumpų premjerų“ seansas Klaipėdoje vyks trečiadienį, kovo 27 d. „ArleKino“ kino salėje, jame dalyvaus režisierė S. Jakaitė.

Kovo 27 dieną įvyks viena laukiamiausių festivalio premjerųArtūro Jevdokimovo dokumentinio filmo „Second Hand“, kuris pasakoja apie dėvėtų drabužių kelionę į parduotuves ir tamsų lietuvių verslą Didžiojoje Britanijoje. Kovo 30 d. režisierius lankysis Klaipėdoje.

Festivalį balandžio 4 dieną visoje šalyje uždarys talentingos režisierės Rugilės Barzdžiukaitės dokumentinis trileris „Rūgštus miškas“. Filmas Lokarno kino festivalyje sutiktas audringomis ovacijomis, taip pat pateko į „Kino pavasario“ tarptautinių kritikų atrinktą programą. Žiūrovui prieš akis atsiveria miręs miškas ir tūkstančiai kormoranų.

Lietuviškų akcentų išvysime ir dar keliuose „Kino pavasario“ filmuose. Prie dviejų ilgametražių filmų gamybos prisidėjo Lietuvos prodiuseriai „Risčia“ (rež. Xacio Baño, prod. Marija Razgutė) ir Pasaulio šerdis“ (rež. Natalija Meščianinova, prod. Dagnė Vildžiūnaitė), o „Eteris“ (rež. Krzysztofas Zanussi) buvo filmuojamas Lietuvoje.

Visą Klaipėdos „Kino pavasario“ repertuarą galite rasti čia.

INFORMACIJA

 24-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyksta 2019 metų kovo 21–balandžio 4 dienomis 19-oje šalies miestų. Praėjusiais metais „Kino pavasaris“ sulaukė 116 551 žiūrovo, tad yra didžiausias kino renginys Lietuvoje ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Projektą remia Lietuvos kino centras, finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“ MEDIA, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių, Jonavos, Utenos, Visagino, Druskininkų, Anykščių, Varėnos, Šakių, Birštono savivaldybės ir privatūs rėmėjai.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAIPin It on Pinterest

Share This