Sveikata

Aštuoni Klaipėdos medikai pažeidė įstatymą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-27


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pranešė, jog vienbalsiai nusprendė, kad aštuoni Klaipėdos jūrininkų ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės darbuotojai laiku ir tinkamai nedeklaravo ryšių su asociacijomis. Tokiais veiksmais jie pažeidė privačių interesų deklaravimą reglamentuojančias Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) nuostatas.

Uostamiesčio atveju daugiausia tyrimų atlikta dėl Klaipėdos jūrininkų ligoninės darbuotojų. Martyno Vainoriaus nuotr.

Tokius pažeidimus padarė Klaipėdos jūrininkų ligoninės Diagnostikos skyriaus vedėjas Giedrius Šimulionis (nedeklaravo narystės ir pareigų Lietuvos gastroenterologų draugijoje); gydytojas neurologas Saulius Taroza – Lietuvos insulto asociacijoje; gydytoja kardiologė Sigutė Norkienė – Lietuvos hipertenzijos draugijoje; gydytojas anesteziologas reanimatologas Nerijus Klimas – Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacijoje; Kardiochirurgijos skyriaus vedėjas Gediminas Kundrotas – Lietuvos krūtinės ir širdies chirurgų draugijoje.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje tokius pažeidimus padarė Mikrobiologijos skyriaus vedėja Jelena Kopeykinienė, nedeklaravusi narystės ir pareigų Lietuvos laboratorinės medicinos draugijoje ir Vertebroneurologijos skyriaus vedėja Irena Virketienė nedeklaravusi narystės Lietuvos neurologų asociacijoje.

Vieninteliu pažeidėju iš Respublikinės Klaipėdos ligoninės tapo Pulmonologijos alergologijos skyriaus vedėjas Marius Zolubas, nedeklaravęs narystės ir pareigų Lietuvos pulmonologų draugijoje.

Anot VTEK, privačių interesų deklaravimas yra svarbi interesų konfliktų prevencijos priemonė. Jos svarbą akcentuoja ir Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupė (GRECO) bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija.

Atsižvelgusi į tyrimų rezultatus, VTEK siūlo šių ligoninių vadovybei imtis prevencinių priemonių ir užtikrinti, kad darbuotojai privačius interesus deklaruotų VPIDVTĮ nustatytais terminais ir tvarka.


2019-03-27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt