P0

Švietimas

Kultūros pasas – visiems mokiniams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-27


Kultūros ministerija pranešė, kad nuo šių metų balandžio Mokinio kultūros pasas pradeda veikti visa apimtimi. Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas patvirtino naują Kultūros paso paslaugų rinkinį, kuriame nurodomos kultūros ir meno paslaugos, skirtos 1–12 kl. mokiniams.

Greta iki šiol siūlytų 400 kultūros ir meno paslaugų pradinukams, atsiranda 733 Kultūros paso ekspertų komisijos atrinktos naujos kultūros įstaigų ir organizacijų, edukatorių ir menininkų pasiūlytos paslaugos, atitinkančias atrankos kriterijus.

Kultūros pasas – priemonė, leidžianti kartu su klase ar grupėmis valstybės lėšomis lankytis įvairiausiuose kultūros ir meno renginiuose: spektakliuose, koncertuose, parodose, pažintiniuose ir edukaciniuose kultūros užsiėmimuose. Mokinio kultūros pasui metams skiriama 15 eurų, už kuriuos galima pasirinkti apie keturias kultūros ir meno paslaugas – kultūros renginius, kultūrinės edukacijos užsiėmimus ar kultūros renginius, kuriuose vyksta ir kultūrinė edukacija. Siūlomų paslaugų kaina svyruoja nuo 0,3 iki 15 eurų, o kai kurios paslaugos yra nemokamos.

2018 metų rugsėjį buvo pradėtas įgyvendinti pirmasis Kultūros paso projekto etapas. Jo metu pradinių klasių mokiniai rinkosi kultūros ir meno paslaugas nuo 0,3 iki 5 eurų. 2018 metais įgyvendinti 2 kvietimai teikti paslaugas: gautos 803 paraiškos, 404 paslaugos įtrauktos į Kultūros paso rinkinį. Prie Kultūros paso priemonės prisijungė 853 šalies mokyklos, paslaugomis pasinaudojo 97 tūkst. pradinių klasių mokinių (82 proc. visų pradinukų).

Per paskutinius 2018 m. tris mėnesius visoje šalyje įvyko 3710 edukacinių užsiėmimų. Iš viso 2018 m. Kultūros paso priemonei skirta 624 395 eurų, iš kurių panaudota 485 tūkst. eurų.


  2019-03-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt