P0

Transportas

Pradinukams – lengvatinis metinis bilietas (3)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-03-27


Jei Klaipėdos miesto politikai pritars, jau nuo naujųjų mokslo metų į mokymo įstaigas visi 1-4 klasių mažieji klaipėdiečiai visuomeniniu transportu galės važiuoti beveik veltui, t.y. įsigiję vos 10 eurų kainuojantį nuolatinį metinį elektroninį bilietą.

Trečiadienį tam pritarė posėdžiavę Klaipėdos savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariai.

Įsigiję 10 eurų kainuojantį nuolatinį metinį bilietą, pradinukai juo galės naudotis tik mokslo metų laikotarpiu. Martyno Vainoriaus nuotr.

Tiesa, esama ir šiokių tokių išlygų – važiuoti už minėtą simbolinę kainą pradinukai nuo šių metų rugsėjo 1 d. galės tik darbo dienomis ir tik 9 mėnesius, t.y. tik mokslo metų laikotarpiu. Lengvatinis pradinukų vardinis bilietas taip pat negalios savaitgaliais bei švenčių dienomis.

Viliamasi, jog ši lengvata paskatins jaunuosius klaipėdiečius savarankiškai naudotis miesto visuomeniniu transportu, kartu sumažindama automobilių spūstis, tėveliams į  mokyklas vežiojant savo atžalas.

Pasak projektą pristačiusio miesto Transporto skyriaus vedėjo Rimanto Mockaus, buvo paskaičiuota, jog kompensuoti keliones miesto viešuoju transportu pradinukams ištisus metus būtų per sunki našta savivaldybės biudžetui.

Jei siūlymui pritars miesto Taryba, vien tik minėtai lengvatai įgyvendinti iš miesto biudžeto teks atseikėti 194 tūkst. eurų.


2019-03-27

3 komentarai “Pradinukams – lengvatinis metinis bilietas”

  1. Negi negalima zengti dar vieno zingsnelio ir pasiulyti nemokama transporta visiems vaikams iki 11 metu, nereikalaujant nei kazkokio bilieto, nei kazkokio irodymo kad klaipedietis, neribojant jokiais savaitgaliais ir panasiai. Nusimeskim ta suknista biurokratija.

  2. Nu nieko gero. Pradinukai vieni vis tiek nevazines. Juos reiks lydeti. Nuo 5 klases jau galima leisti ir vienus i burelius. Va kuri tiksline grupe. Tevams butu zenkli parama.

  3. Visada negalima padaryti kažko rimtai TINKAMAI iki galo. Visada kokia nors nenormali išlyga , šį kartą savaitgaliai, lygtais vaikai nevažiuoja i būrelius, muzikos mokyklas, dailės mokyklas savaitgaliais. .. Nesuprantu! čia kai gydau , bet ne iki galo, padedu (tipo esu geras) ,bet su sąlygomis…. Vaikams tai tik painiava ir makalynė, prašau paminėkite pavardes ”idėjos’ autoriaus !!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt