P0

Fotoreportažai, Kultūra

Įteikti „Pagauk bangą“ apdovanojimai

Žaneta Skersytė
2019-03-29


Pajūryje užgimė nauja tradicija – Tarptautinės teatro dienos proga Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kūrėjams pirmąkart buvo įteikti apdovanojimai „Pagauk bangą“.

Olesios Kasabovos nuotr.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje ketvirtadienio vakarą vykusio renginio metu dauguma teatro artistų buvo sau neįprastame žiūrovų vaidmenyje. Tačiau tokios prabangos negalėjo sau leisti du šventinę ceremoniją vedę teatro solistai – Gytis Šimelionis ir Tadas Jakas.

Griausmingais žiūrovų aplodismentais buvo pasitiktos pirmosios apdovanojimų nominacijos: „Metų muzikinis švyturys“ atiteko vyriausiajam teatro dirigentui Tomui Ambrozaičiui, „Metų debiutas“ – solistei Rosanai Štemanetian, o „Metų artiste“ pripažinta dainininkė Beata Ignatavičiūtė.

Salė plojo atsistojusi teikiant nominaciją „Metų nematomas“, kuri skirta teatro aprengėjų komandai už teatro garderobo perkėlimą į kitas patalpas ir jo sutvarkymą. Apdovanojimą atsiėmė aprengėja Paulina Arlauskienė.

Rečiau žiūrovų matomiems darbuotojams atiteko ir dar viena nominacija „Metų darbštuolis“, kuri buvo įteikta teatro scenos darbininkų komandai. Apdovanojimą į rankas pirmasis gavo jau du dešimtmečius Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre dirbantis Vytautas Pangonis.

Nominacijos „Metų misija“ apdovanojimas už pernai pradėtų teatro pastato rekonstrukcijos darbų pradžią įteiktas bene labiausiai apdovanojimo nustebintai teatro vadovei Laimai Vilimienei.

„Teatrą statome visi kartu, tik kiekvienas savaip. Todėl tai mūsų visų nominacija“, – pabrėžė L. Vilimienė.

Nominacija „Metų iššūkis“ už Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro perkraustymą į laikinas patalpas skirta Ūkio skyriaus vedėjai Valei Vilčiauskienei.

Į vakaro vedėjų klausimą, kaip pavyko sėkmingai įgyvendinti šią beveik neįmanomą misiją, laureatė atsakė: „Burtų lazdelės neturiu: misija tapo įmanoma Jūsų visų dėka“.

Vakaro metu išaiškėjo ir brangiausias teatro turtas: nominacija „Teatro lobis“ atiteko ilgamečiui  Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro dirigentui Stasiui Domarkui, balandžio 15-ąją pasitiksiančiam savo 80-ąjį gimtadienį. Akcentuodama, kad S. Domarkas teatro labui dirbo ir tebedirba atsidavęs bei su ypatingu kūrybiniu užsidegimu, apdovanojimą jam įteikė teatro vadovė L. Vilimienė. Kuklusis maestro jai prieštaravo teigdamas, kad neįkainojami „lobiai“ yra visi teatro darbuotojai.

Didžiausia renginio intriga tapo nominacijos „Publikos simpatija“ laureatas, kurį slaptu balsavimu išrinko teatro spektaklių žiūrovai. Publika daugiausiai simpatijų šįmet delegavo solistui Steponui Zoniui, kuriam atiteko specialus restorano „Charlotte“ įsteigtas prizas.

Už ilgametį darbą Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre taip pat buvo pagerbti Jolanta Voludskytė, Ingrida Girdvainienė ir Rimantas Lenkauskas.

Visiems garbingos komisijos išrinktiems „Pagauk bangą“ apdovanojimų laureatams buvo įteiktos dailininkės-juvelyrės Aušros Mačiulaitienės sukurtos simbolinės „Bangos“ ir diplomai.

Susirinkusius teatralus linksmino Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Vaikų operos studija, improvizacijos meistras Milo Longo, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Džiazo katedros fakulteto studentų ansamblis.

Olesios Kasabovos nuotr.


  2019-03-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt