P0

Aplinkosauga

Keičiasi žaliųjų atliekų surinkimo tvarka

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-29


Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) praneša, jog Klaipėdos miesto individualių valdų savininkams keičiama žaliųjų atliekų surinkimo tvarka.

Maišus pakeis konteineris

Jeigu anksčiau žaliąsias atliekas – lapus, žolę, sugedusius vaisius, susmulkintas šakas – gyventojai išrūšiuodavo ir palikdavo plastikiniuose maišuose šalia kitų atliekų konteinerių, nuo gegužės pradedamas civilizuotesnis šių atliekų tvarkymo būdas – tas pačias žaliąsias atliekas individualių namų gyventojai turės rūšiuoti į nemokamai suteiktą sandarų konteinerį. Minėtos atliekos plastikiniuose maišuose nebebus surenkamos, o konteineris bus ištuštinamas kartą per savaitę, pagal www.kratc.lt skelbiamus grafikus.

„Pereiname prie ekologiškesnės ir tvarkingesnės  rūšiavimo formos. Plastikas pasaulyje tapo grėsmingiausia šiukšle, tad visos pažangios valstybės stengiasi jo naudoti kuo mažiau. Taip pat ir Klaipėdoje, surinkdami žaliąsias atliekas, atsisakome vienkartinių plastikinių maišų, keisdami juos ilgo naudojimo konteineriais“, – pranešime cituojama KRATC Ekologinės infrastruktūros administravimo skyriaus viršininkė Ramunė Šličienė.

Ekologė akcentavo ir estetinę pokyčių naudą – gatvėje sudėti maišai su žaliosiomis atliekomis tikrai nepuošė klaipėdiečių gyvenamosios aplinkos. 240 litrų talpos konteineris rūšiavimui bus ir patogesnis, ir išvaizdesnis. Į jį reikės išmesti nesupakuotas žaliąsias ir neapdorotas vaisių bei daržovių atliekas. Tačiau gyvulinės kilmės atliekas – mėsos, žuvies likučius – ir toliau teks mesti į komunalinių atliekų konteinerius. Iš klaipėdiečių išrūšiuotų žaliųjų atliekų pagaminamas kompostas, kuris pavasarį nemokamai dalinamas KRATC didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėse.

Būtina pasirašyti sutartis

Šią savaitę KRATC išsiuntinėjo laiškus namų valdų savininkams, kviesdamas pasirašyti konteinerio panaudos sutartį.

„Klaipėdos individualių valdų savininkams žaliųjų atliekų surinkimo konteineriai bus suteikiami nemokamai. Bet jie yra nupirkti su Europos Sąjungos finansine parama, todėl tikrinančioms institucijoms privalėsime atsiskaityti, kam juos išdalinome“, – sakė R. Šličienė.

Norėdamas gauti konteinerį valdų savininkas turės pasirašyti panaudos sutartį su KRATC. Tai galima padaryti dviem būdais:

 • Sutartį galima parsisiųsti iš savitarnos paskyros www.manokratc.lt. Į dalinai užpildytą sutarties formą reikės įrašyti tik asmens dokumento numerį ir ją pasirašyti elektroniniu parašu bei atsiųsti rinkliava@kratc.lt arba įkelti į savitarnos paskyrą.
 • Nesinaudojantiems savitarnos portalu sutarties forma bus atsiųsta pašto laišku. Į sutarties formą įrašę asmens dokumento numerį ir ją pasirašę, savininkai prašomi vieną egzempliorių perduoti bet kurio KRATC padalinio Klaipėdoje (Liepų g. 15, Tomo g. 2, Šiaurės pr. 30, Tilžės g. 66 A, Plieno g. 13) darbuotojams, arba atsiųsti paštu adresu Liepų g. 15, LT–92138, Klaipėda.

Pasirašiusiems sutartis konteinerius KRATC pristatys į namus. Daugiau informacijos apie žaliųjų atliekų konteinerių dalinimą ieškokite www.kratc.lt, teiraukitės nemokamu tel. 8 800 13344.


  2019-03-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt