P0

Sportas

Aurimas Didžbalis diskvalifikuotas 8 metams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-02


Tarptautinės sunkiosios atletikos federacijos (TSAF) komisijai nusprendus sunkiaatlečiui Aurimui Didžbaliui skirti  maksimalią 8 metų trukmės diskvalifikaciją Lietuvos sunkiosios atletikos federacija (LSAF) pranešė, kad ir ji, ir pats sportininkas ieško būdų, „kaip bylinėtis teismuose su užterštų papildų gamintojais”.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„2018 metų liepos 16 d. gavome maisto papildų tyrimų rezultatus. Kiolno laboratorija patvirtino, kad dveji iš šešių patikrintų maisto papildų yra užteršti draudžiama medžiaga S-22. Mes bandėme susisiekti su šių papildų gamintoju, bet po vieno visiškai bevaisio pokalbio telefonu, jie mus pradėjo ignoruoti ir šalinti produktus iš savo internetinės svetainės, kuri po kurio laiko nustojo veikti apskritai“, – pranešime cituojamas LSAF generalinis sekretorius Vytautas Stašinskas.

Kartu federacija cituoja TSAF komisijos išvadas, kuriose rašoma, jog ji mano, kad “išskyrus atleto ir federacijos atstovų žodžių, nėra daugiau įrodymų, kurie rodytu, kad atletas iš tiesų vartojo užkrėstus papildus prieš dopingo mėginio paėmimą”. Todėl komisija abejoja tuo faktu, kad atleto mėginyje, imtame 2017 m. gruodžio 3 d., rastos draudžiamos medžiagos šaltinis  yra papildai.

„Yra baisiausia, kai esi kaltinamas tuo, ko nepadarei. Mano sąžinė yra rami, kadangi draudžiamų medžiagų nevartojau”, – taip situaciją federacijos pranešime vertina A. Didžbalis.

Pasak A. Didžbalio trenerio Bronislavo Vyšniausko, “čia tas pats, kas įrodyti, jog esi ne kupranugaris”.

“Kai į Lietuvą yra vežami vienas po kito medaliai ir per apdovanojimų ceremonijas yra giedamas Lietuvos himnas, visa Lietuva džiaugiasi. O kai iškyla problema, kuri tikrai turėtų būti išsprendžiama teigiamai, tuomet palaikymo nėra ir nežinome kur kreiptis”, – teigia treneris.


2019-04-02

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt