P0

Kultūra

Klaipėdoje – „Radiohead Rewrite“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-02


“Festivaliui „Klaipėdos muzikos pavasaris“ gaivos ir šviežumo suteiks Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO su intriguojančia programa „Radiohead Rewrite“. Ji pirmiausia yra subalansuota jaunimui: NIKO, grupės „Radiohead”  ir Steve‘o Reicho muzikos gerbėjams”, – rašo Klaipėdos koncertų salė savo pranešime.

Šios programos centrinę ašį sudaro legendinio amerikiečių minimalizmo kompozitoriaus S. Reicho kūriniai, „Radiohead Rewrite“ drebins Klaipėdos koncertų salės sienas balandžio 3 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą.

S. Reichas – „vienas iš nedaugelio kompozitorių, neabejotinai pakeitusių muzikos istoriją“ ( „The Guardian”). Jis yra vienas žymiausių ir inovatyviausių šiuolaikinių amerikiečių muzikos kūrėjų, o jo vardas jau yra tapęs minimalizmo krypties sinonimu. S. Reicho muzikai būdingi įtraukiantys ritmai ir repetityvumas tapo ne tik daugybės šiuolaikinių klasikos, bet ir elektronikos kūrėjų inspiracija.

„Radio Rewrite” – tai žymiosios britų roko grupės  „Radiohead” dainų  „Jigsaw Falling into Place” ir  „Everything in Its Right Place” įkvėpta kompozicija. Prieš nuskambant kūriniui  klausytojai turės galimybę išgirsti dvi originalias NIKO meno vadovo kompozitoriaus Gedimino Gelgoto aranžuotas  „Radiohead” dainas.

Programoje tai pat skambės ir afrikietiškų ritmų įkvėpta S. Reicho  „Clapping Music”. Jos autorius teigia visada norėjęs sukurti kūrinį, „kuriam atlikti nereikia jokio kito instrumento, tik savo kūno“.  „Clapping Music” atliekamas plojant ritmą, kuris palaipsniui keičiasi kanono principu ir taip tarsi panardina publiką į transo būseną.

„Šis kūrinys yra griežtas, klasikinis, tačiau, tuo pačiu, toks paprastas, kad jį atlikti gali bet kas“, – yra sakęs S. Reichas.

Gediminas Gelgotas įkūrė Naujų idėjų kamerinį orkestrą 2006 metais. Jau daugiau kaip dešimtmetį šis kolektyvas yra neatsiejama Lietuvos muzikinio gyvenimo dalis, dažnai koncertuojanti ir užsienyje. Užsienio kritikų vadinamas „roko muzikos žvaigždžių atitikmeniu klasikinėje scenoje“, NIKO pasirodo ne tik pagrindinėse Lietuvos ir užsienio filharmonijose ar šiuolaikinio men centruose, bet ir netradicinėse erdvėse. Aktyvi koncertinė orkestro geografija aprėpia Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką.

„Radiohead Rewrite“ programą atliks unikalios sudėties ansamblis: tai NIKO artistai Augusta Jusionytė, Dalia Simaškaitė, Julija Ivanovaitė (smuikai), Deividas Dumčius (violončelė), Vincas Bačius (bosinė gitara), kviestiniai atlikėjai: Vitalija Raškevičiūtė-Gelgotė (altas), Valentinas Gelgotas (fleita), Džiugas Daugirda (mušamieji), Paulius Andersson (fortepijonas) ir svečias iš Švedijos Per Lundberg (fortepijonas). Programai diriguos G. Gelgotas.


  2019-04-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt