Klaipėdoje – „Radiohead Rewrite“

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-04-02

„Festivaliui „Klaipėdos muzikos pavasaris“ gaivos ir šviežumo suteiks Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO su intriguojančia programa „Radiohead Rewrite“. Ji pirmiausia yra subalansuota jaunimui: NIKO, grupės „Radiohead”  ir Steve‘o Reicho muzikos gerbėjams”, – rašo Klaipėdos koncertų salė savo pranešime.

Šios programos centrinę ašį sudaro legendinio amerikiečių minimalizmo kompozitoriaus S. Reicho kūriniai, „Radiohead Rewrite“ drebins Klaipėdos koncertų salės sienas balandžio 3 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą.

S. Reichas – „vienas iš nedaugelio kompozitorių, neabejotinai pakeitusių muzikos istoriją“ ( „The Guardian”). Jis yra vienas žymiausių ir inovatyviausių šiuolaikinių amerikiečių muzikos kūrėjų, o jo vardas jau yra tapęs minimalizmo krypties sinonimu. S. Reicho muzikai būdingi įtraukiantys ritmai ir repetityvumas tapo ne tik daugybės šiuolaikinių klasikos, bet ir elektronikos kūrėjų inspiracija.

„Radio Rewrite” – tai žymiosios britų roko grupės  „Radiohead” dainų  „Jigsaw Falling into Place” ir  „Everything in Its Right Place” įkvėpta kompozicija. Prieš nuskambant kūriniui  klausytojai turės galimybę išgirsti dvi originalias NIKO meno vadovo kompozitoriaus Gedimino Gelgoto aranžuotas  „Radiohead” dainas.

Programoje tai pat skambės ir afrikietiškų ritmų įkvėpta S. Reicho  „Clapping Music”. Jos autorius teigia visada norėjęs sukurti kūrinį, „kuriam atlikti nereikia jokio kito instrumento, tik savo kūno“.  „Clapping Music” atliekamas plojant ritmą, kuris palaipsniui keičiasi kanono principu ir taip tarsi panardina publiką į transo būseną.

„Šis kūrinys yra griežtas, klasikinis, tačiau, tuo pačiu, toks paprastas, kad jį atlikti gali bet kas“, – yra sakęs S. Reichas.

Gediminas Gelgotas įkūrė Naujų idėjų kamerinį orkestrą 2006 metais. Jau daugiau kaip dešimtmetį šis kolektyvas yra neatsiejama Lietuvos muzikinio gyvenimo dalis, dažnai koncertuojanti ir užsienyje. Užsienio kritikų vadinamas „roko muzikos žvaigždžių atitikmeniu klasikinėje scenoje“, NIKO pasirodo ne tik pagrindinėse Lietuvos ir užsienio filharmonijose ar šiuolaikinio men centruose, bet ir netradicinėse erdvėse. Aktyvi koncertinė orkestro geografija aprėpia Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką.

„Radiohead Rewrite“ programą atliks unikalios sudėties ansamblis: tai NIKO artistai Augusta Jusionytė, Dalia Simaškaitė, Julija Ivanovaitė (smuikai), Deividas Dumčius (violončelė), Vincas Bačius (bosinė gitara), kviestiniai atlikėjai: Vitalija Raškevičiūtė-Gelgotė (altas), Valentinas Gelgotas (fleita), Džiugas Daugirda (mušamieji), Paulius Andersson (fortepijonas) ir svečias iš Švedijos Per Lundberg (fortepijonas). Programai diriguos G. Gelgotas.

Žymos: | | | | | | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Klaipėdos pašto kompleksas: pajudėjo ir savivaldybė (atnaujinta)

Po pasikeitimo priekaištais su Kultūros ministerija dėl buvusio Klaipėdos centrinio pašto įveiklinimo pajudėjo ir savivaldybė: pasirašyta sutartis dėl  Frydricho Vilhelmo ...
2024-05-28
Skaityti daugiau

Spyglys

Tadai, kodėl taip kukliai?*

„To dar nebuvo, kad savivaldybės biudžetinės įstaigos direktorius reklamuotų savo atvaizdą „visame gražume” miesto stenduose. Skirti GPM prašo daug kas, ...
2024-04-19
Skaityti daugiau

Svarbu, Veidai

Čilėje gyvenantis ir mūsų mieste koncertuosiantis lietuvis džiaugiasi Klaipėdos ramybe

Šį trečiadienį, vasario 21 d., Klaipėdos koncertų salėje su uostamiesčio brass kvintetu koncertuos jau 16 metų tolimojoje Čilėje gyvenantis ir ...
2024-02-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This