P0

Kultūra

Amerikietiško bluegrasso meistrai – Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-03


JAV ambasados kvietimu balandžio 11 – 14 dienomis Lietuvoje koncertuos bluegrass/folk grupė The Brothers Comatose (San Franciskas, JAV), kuri surengs net keturis nemokamus pasirodymus.

Klaipėdos koncertų salėje jie pasirodys kitą ketvirtadienį, balandžio 11 d. 19 val.

Charizmatiškieji americana muzikos meistrai vos per keletą metų pakerėjo Jungtinių Amerikos Valstijų sceną savo įspūdingais pasirodymais.

Charizmatiškieji americana muzikos meistrai vos per keletą metų pakerėjo Jungtinių Amerikos Valstijų sceną savo įspūdingais pasirodymais. Jų atliekama bluegrass, country ir rock‘n‘roll  muzika kuria JAV pietvakarinių valstijų kultūrai būdingą nuotaiką.

Broliai Benas ir Alexas Morrisonai – muzikinio penketo pagrindiniai vokalistai, grojantys gitara ir bandža bei šios siautulingos styginių instrumentų grupės lyderiai. Kartu su kontraboso meistru Scottu Padenu, smuikininku Philipu Brezina ir mandolina grojančiu Ryanu Avellone‘u savo galinga energija ir gaivališku muzikavimu jie uždegė muzikos gerbėjų širdis nuo paties San Diego ir Seattle‘o iki Salt Lake City miesto.

Išleidusi tris kritikų aukštai įvertintus albumus – „Songs From The Stoop“ (2010), „Respect The Van“ (2012) ir „City Painted Gold“ (2016) – grupė sutelkė jėgas naujų kūrinių įrašams, kurių vienas ryškiausių buvo 2017 m. įrašytas indie-roko legendos Johno Vanderslice‘o prodiusuotas singlas „Don’t Make Me Get Up and Go“.

Išgarsėjęs šių kūrinių dėka kaliforniečių penketukas surengė gastroles su grupėmis Devil Makes Three, Yonder Mountain String Band ir Lake Street Dive. Vėliau The Brothers Comatose rengė savo solinius turus klubuose ir pasirodė festivaliuose „High Sierra“, „Delfest“, „Outsidelands“ ir „Pickathon“.

Jie sėkmingai koncertavo Kanadoje ir Australijoje, o 2018 m. muzikantai vyko tarptautinių gastrolių į Kiniją pagal JAV muzikos mainų ir švietimo programą „Amerikos muzika pasaulyje“ („American Music Abroad“).

Šios programos rėmuose JAV ambasada kartu su prodiuserine kompanija „Arts Libera International“ pristatys The Brothers Comatose koncertus ir meistriškumo seminarus keturiuose Lietuvos miestuose.

Turo metu svečiams iš JAV pritars muzikantai iš Lietuvos: Klaipėdoje pasirodys bluegrass meistrai – atlikėjų grupė „Blue Station“, o Vilniuje – americana stiliaus muzikos atlikėjai „Midnight Special“.

Artėjantys koncertai sulaukė didžiulio visuomenės susidomėjimo, todėl būtina išankstinė registracija čia.

Svečiai dar koncertuos Kėdainiuose (12 d.), Vilniuje (13 d.), Jašiūnuose (14d.), ves meistriškumo pamokos/susitikimus su miestų jaunimu, muzikos pedagogais ir bluegrass gerbėjais, dalims interviu žiniasklaidos atstovams, pasirodys LRT televizijos laidose „Labas rytas, Lietuva“ ir „Duokim garo“.


  2019-04-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt